Jak Leśnodorski doradzał Polonii:-)

Prawie równo rok temu (10 czerwca 2014) przeprowadziliśmy dla Kibole.pl obszerny wywiad z Prezesem Legii Warszawa. Poruszyliśmy w nim również temat Derbów Warszawy. Dziś – gdy Polonia zapowiada chęć powrotu do Ekstraklasy – cytujemy ówczesną wypowiedź Prezesa Legii „w temacie Polonii”:-)

Kibole.pl: Czy chciałby Pan przeżyć Derby Stolicy?

Bogusław Leśnodorski: Derby… fajna sprawa…

Kibole.pl: Jak Pan skomentuje sytuację Polonii?

Bogusław Leśnodorski: Nie mnie się wypowiadać na ten temat…

Kibole.pl: Może jednak nie unikajmy tego tematu.

Bogusław Leśnodorski: Wydaje mi się, że najlepiej by było, jakby Polonia zrobiła sekcję żeńskiej piłki nożnej.

Kibole.pl: Poważnie?

Bogusław Leśnodorski: Poważnie!

Kibole.pl: Skoczą Panu do gardła za taką podpowiedź!

Bogusław Leśnodorski: Niech skaczą. Moim zdaniem, na Polonii wyjątkowo sobie nie radzą. A poza tym zainteresowanie Polonią jest niszowe. To dzisiaj widać, jak na dłoni. Kilkuset kibiców na krzyż, a tak naprawdę to środowisko ludzi, którzy chcą na tym klubie zbić jakiś mikro kapitał polityczny. Poza tym – środowisko wokół Polonii jest budowane na antagonizmie wobec Legii. To jest ich jedyne spoiwo. Zupełnie inaczej jest w przypadku DOLCANA Ząbki. Tam, w klubie który nie ma praktycznie historii, pracują ludzie sensowni. Budują, pracują z młodzieżą, nie mają potknięć. Dlatego właśnie sugerowałbym Polonii żeńską piłkę nożną, zrobienie czegoś własnego, a jednocześnie coraz modniejszego w miastach Europy.

Kibole.pl: Czyli, nie chce Pan Derbów Stolicy?

Bogusław Leśnodorski: Derby fajna rzecz, ale równie dobrze mogłyby być derby Legia – Gwardia:-) gdyby Gwardia wróciła do dawnej świetności.

Czytajcie też artykuł: „Polonia znów w Ekstraklasie?”

Polecamy cały artykuł: „Z Bogusławem Leśnodorskim nie tylko o piłce?”

Udostępnij!

Dodaj komentarz