„O Puchar Pamięci Małego Powstańca” - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

Redakcja, poniedziałek, 29 lipca 2013 14:44

W środę startuje VI edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”. W zawodach biorą udział drużyny piłkarskie roczników 2002 i młodszych z kraju i zagranicy. Celem imprezy jest upamiętnienie najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego oraz budowanie atmosfery przyjaźni pomiędzy młodymi sportowcami różnych narodowości.

– Nasz turniej został już na trwałe wpisany w miejski kalendarz imprez sportowych towarzyszących obchodom rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – podkreśla Jerzy Piekarzewski, założyciel Fundacji na rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, która organizuje zawody. Honorowym Patronem turnieju jest Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Turniej odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia na stadionie Polonii Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6. W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 200 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii. Nasz kraj reprezentować będą zespoły z Warszawy i okolic: Polonia Warszawa, Przyszłość Włochy, Milan Milanówek i Kosa Konstancin. Rywale zagraniczni to Fortuna Dusseldorf (Niemcy), FK Lwów (Ukraina), Karpaty Lwów (Ukraina) i 303 Polish Soccer Club Northampton (Anglia). Zawody będą  toczyły się w grupach systemem każdy z każdym, o ostatecznej kolejności zadecydują gry w systemie pucharowym. Zwycięzca turnieju zostanie wyłoniony w meczu finałowym, który odbędzie się  w piątek 2 sierpnia o godzinie 11.00. Obrońcą Pucharu Pamięci Małego Powstańca są Karpaty Lwów.

 Dodatkową atrakcją będzie Piknik Powstańczy, który rozpocznie się w czwartek  1 sierpnia o godzinie 17.30 na dziedzińcu stadionu Polonii. Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 17.00 uczestnicy turnieju złożą kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu.

 Uroczystość rozpoczęcia zawodów odbędzie się w środę 31 lipca o godz. 10.00. Rozgrywki środowe potrwają od godz. 10.00 do 13.30. W czwartek 1 sierpnia mecze odbędą się w godz. 10.30 – 13.00.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego,  współorganizatorem Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt współfinansuje Urząd m.st. Warszawy oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz wiele znanych firm.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij