„O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

VI Międzynarodowy Turniej Piłkarski „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”

Redakcja, poniedziałek, 29 lipca 2013 14:44

W środę startuje VI edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego „O Puchar Pamięci Małego Powstańca”. W zawodach biorą udział drużyny piłkarskie roczników 2002 i młodszych z kraju i zagranicy. Celem imprezy jest upamiętnienie najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego oraz budowanie atmosfery przyjaźni pomiędzy młodymi sportowcami różnych narodowości.

– Nasz turniej został już na trwałe wpisany w miejski kalendarz imprez sportowych towarzyszących obchodom rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – podkreśla Jerzy Piekarzewski, założyciel Fundacji na rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego, która organizuje zawody. Honorowym Patronem turnieju jest Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Turniej odbędzie się w dniach 31 lipca – 2 sierpnia na stadionie Polonii Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6. W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 200 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy i Anglii. Nasz kraj reprezentować będą zespoły z Warszawy i okolic: Polonia Warszawa, Przyszłość Włochy, Milan Milanówek i Kosa Konstancin. Rywale zagraniczni to Fortuna Dusseldorf (Niemcy), FK Lwów (Ukraina), Karpaty Lwów (Ukraina) i 303 Polish Soccer Club Northampton (Anglia). Zawody będą  toczyły się w grupach systemem każdy z każdym, o ostatecznej kolejności zadecydują gry w systemie pucharowym. Zwycięzca turnieju zostanie wyłoniony w meczu finałowym, który odbędzie się  w piątek 2 sierpnia o godzinie 11.00. Obrońcą Pucharu Pamięci Małego Powstańca są Karpaty Lwów.

 Dodatkową atrakcją będzie Piknik Powstańczy, który rozpocznie się w czwartek  1 sierpnia o godzinie 17.30 na dziedzińcu stadionu Polonii. Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 17.00 uczestnicy turnieju złożą kwiaty pod pomnikiem Małego Powstańca na Podwalu.

 Uroczystość rozpoczęcia zawodów odbędzie się w środę 31 lipca o godz. 10.00. Rozgrywki środowe potrwają od godz. 10.00 do 13.30. W czwartek 1 sierpnia mecze odbędą się w godz. 10.30 – 13.00.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sportu Młodzieżowego,  współorganizatorem Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Projekt współfinansuje Urząd m.st. Warszawy oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz wiele znanych firm.

Udostępnij!

Dodaj komentarz