Mister, oddaj kasę! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Mister, oddaj kasę!

Tutaj jest głos wariatki, który pojawia się na naszym filmie i który został na pewno solidnie zapłacony.

Słuchajcie z szacunkiem:

[youtube id=”2eXNUNu9nAo”]

Sport przynosi Polsce więcej uznania w świecie, niż sztuka i nauka razem wzięte! Dlatego, jeżeli w budżecie brak jest pieniędzy na sport – trzeba zamykać niepotrzebne i kompromitujące Polskę placówki i instytucje, a pieniądze w ten sposób odzyskane i zaoszczędzone – natychmiast przeznaczać na sport. Sport to dziedzina, w której nie może być „przestojów”! Inaczej będziemy tracić dystans do czołówki, a później nie odzyskamy go nigdy!41 (1)2 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na razie patrzymy na te oszczędności przez pryzmat Warszawy. Jest tam miejsce (dawny pawilon meblowy „Emilia”), w którym urządzono Muzeum Sztuki Nowoczesnej. To, co tam można zobaczyć i usłyszeć to:

  • – wstyd;
  • – obciach;
  • – kicz;
  • – knot;
  • – badziew;
  • – wiocha;
  • – dno.

I, uwaga (!) nie mówicie mi, że „o gustach się nie dyskutuje”! Można dyskutować, jeśli ma się odpowiedni zasób pojęć. A ja mam! Studiowałem na WSP kierunek wychowanie plastyczne, wystawiałem swoje obrazy w wielu galeriach na wystawach zespołowych i indywidualnych, projektowałem ilustracje i plakaty. Pozdrawiam, Piotr Szymanowski

W informacji czytamy:

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest państwową instytucją kultury utworzoną przez Ministra Kultury […] Na mocy umowy zawartej w 2006 roku pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Urzędem m.st. Warszawy, Muzeum jest instytucją współprowadzoną […] Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje i nadzoruje bieżącą działalność Muzeum, zaś władze stolicy zapewniają Muzeum tymczasową siedzibę oraz odpowiadają za wybudowanie przyszłego gmachu Muzeum, który ma powstać po północnej stronie placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki.

Ten chory głos, który wymawia na różne sposoby słowo „muzeum” – na pewno jest „dziełem”, hojnie wynagrodzonym przez Polskę… Wstyd!

 Pieniądze na sport – wydrzyjmy najpierw z tego badziewia! Piszcie do nas i do nich, popierajcie nasz pomysł. Oto namiary do Muzeum Sztuki Nowoczesnej:

tel. +48 22 596 40 10

fax +48 22 596 40 22

e-mail: info@artmuseum.pl

dla prasy: prasa@artmuseum.pl

 

Jeśli chcecie podyskutować o sztuce lub/i o sporcie – zapraszam:

pe.szymanowski@gmail.com

ps.kibole@gmail.com

Lub dzwońcie: 503 999 160 (Pan, panie ministrze też, nich dzwoni, w końcu byliśmy razem w NZS:-).

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij