Mister, oddaj kasę!

Tutaj jest głos wariatki, który pojawia się na naszym filmie i który został na pewno solidnie zapłacony.

Słuchajcie z szacunkiem:

[youtube id=”2eXNUNu9nAo”]

Sport przynosi Polsce więcej uznania w świecie, niż sztuka i nauka razem wzięte! Dlatego, jeżeli w budżecie brak jest pieniędzy na sport – trzeba zamykać niepotrzebne i kompromitujące Polskę placówki i instytucje, a pieniądze w ten sposób odzyskane i zaoszczędzone – natychmiast przeznaczać na sport. Sport to dziedzina, w której nie może być „przestojów”! Inaczej będziemy tracić dystans do czołówki, a później nie odzyskamy go nigdy!41 (1)2 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na razie patrzymy na te oszczędności przez pryzmat Warszawy. Jest tam miejsce (dawny pawilon meblowy „Emilia”), w którym urządzono Muzeum Sztuki Nowoczesnej. To, co tam można zobaczyć i usłyszeć to:

  • – wstyd;
  • – obciach;
  • – kicz;
  • – knot;
  • – badziew;
  • – wiocha;
  • – dno.

I, uwaga (!) nie mówicie mi, że „o gustach się nie dyskutuje”! Można dyskutować, jeśli ma się odpowiedni zasób pojęć. A ja mam! Studiowałem na WSP kierunek wychowanie plastyczne, wystawiałem swoje obrazy w wielu galeriach na wystawach zespołowych i indywidualnych, projektowałem ilustracje i plakaty. Pozdrawiam, Piotr Szymanowski

W informacji czytamy:

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest państwową instytucją kultury utworzoną przez Ministra Kultury […] Na mocy umowy zawartej w 2006 roku pomiędzy Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Urzędem m.st. Warszawy, Muzeum jest instytucją współprowadzoną […] Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansuje i nadzoruje bieżącą działalność Muzeum, zaś władze stolicy zapewniają Muzeum tymczasową siedzibę oraz odpowiadają za wybudowanie przyszłego gmachu Muzeum, który ma powstać po północnej stronie placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki.

Ten chory głos, który wymawia na różne sposoby słowo „muzeum” – na pewno jest „dziełem”, hojnie wynagrodzonym przez Polskę… Wstyd!

 Pieniądze na sport – wydrzyjmy najpierw z tego badziewia! Piszcie do nas i do nich, popierajcie nasz pomysł. Oto namiary do Muzeum Sztuki Nowoczesnej:

tel. +48 22 596 40 10

fax +48 22 596 40 22

e-mail: [email protected]

dla prasy: [email protected]

 

Jeśli chcecie podyskutować o sztuce lub/i o sporcie – zapraszam:

[email protected]

[email protected]

Lub dzwońcie: 503 999 160 (Pan, panie ministrze też, nich dzwoni, w końcu byliśmy razem w NZS:-).

Udostępnij!

Dodaj komentarz