Dwadzieścia tysięcy kwiatków! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Dwadzieścia tysięcy kwiatków!

Logo M Świata

A jak! Na bogato, niech się ludziska cieszą!

A tymczasem…

Idzie Bieda! Przyszła! Już jest!

Zazwyczaj patrzymy na dyscypliny, w których – jeszcze – coś się dzieje. Trwają „jakieś” zgrupowania, wystarcza na „trochę” sprzętu i parę butelek wody do picia dla zawodników.

Polski sport umiera powoli. W męczarniach, jak pacjenci, którym nie podaje się morfiny. Umiera przez „amputacje” poszczególnych dyscyplin.

Sport jest w Polsce jeden i nie wolno go dzielić decyzją ministerstwa!

Tak, jak armia jest jedna i nie wolno stawiać wyżej jednego rodzaju sił zbrojnych nad drugim, bo każdy z każdym stanowią o całości potencjału.

Oto dzisiejszy „Raport z hospicjum” – odział badminton, sala numer 3.

Igrzyska24.pl podają tutaj dziś (23 lipca 2013) „świeżutką” nowinkę ze strony Polskiego Związku Badmintona.

 „W poniedziałek 22 lipca 2013 odbyło się losowanie Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w dniach 5-11 sierpnia 2013 w Guangzhou (Chiny).

Do ostatniej chwili PZBad czynił starania o zdobycie dodatkowych środków finansowych na wysłanie na mistrzostwa sześciu zawodników: Robert Mateusiak/Nadia Zięba – gra mieszana, Adam Cwalina/ Przemysław Wacha – debel męski, Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk – debel męski. Przyznane na ten cel przez MSiT dotychczasowe środki wystarczały na wysłanie na zawody jedynie pary mieszanej. Niestety zarówno MSiT jak i PKOL oraz inne instytucje i firmy, w których PZBad ubiegał się o dodatkowe środki, nie udzieliły wsparcia finansowego. W związku z powyższym PZBad był zmuszony wycofać z mistrzostw zawodników: Adama Cwalinę, Przemysława Wachę, Łukasza Morenia i Wojciecha Szkudlarczyka. W tym celu zostało złożone w terminie do Światowej Federacji Badmintona (BWF) odpowiednie podanie. W wyniku poniedziałkowego losowania, w drabinkach męskich gier deblowych pojawiły się przez pomyłkę nazwiska polskich zawodników. PZBad jest na etapie wyjaśniania tej pomyłki ze strony BWF.

Nasza para mieszana Robert Mateusiak/Nadia Zięba są rozstawieni w turnieju z nr. 8. Polska para w pierwszej rundzie trafiła nawolny los, tak więc pierwszy mecz zagra w rundzie drugiej ze zwycięzcą pojedynku: Sam Magee/Chloe Magee (Irlandia) orazJorrit de Ruiter/Samantha Barning (Holandia). Na pewno wiele osób, które widziały losowanie ma apetyt na ćwierćfinał z udziałem naszej pary, w którym teoretycznie mogą się zmierzyć z parą chińską rozstawioną w turnieju z nr. 1 – Xu Chen/ Ma Jin.

Powtórka z Olimpiady w Londynie, tym razem z naszą parą jako zwycięzcą marzy się wszystkim. Robert Mateusiak pytany o ewentualny mecz z chińską parą komentuje: „Nie wybiegam myślami aż tak daleko w przód. Teraz liczy się przede wszystkim pełna koncentracja od początku turnieju. Cały czas mamy Chińczykom coś do  udowodnienia i na pewno jak staniemy razem na korcie będziemy walczyć o każdą lotkę żeby wygrać. Już dzisiaj trzymamy za nasz mikst mocno kciuki i życzymy powodzenia w turnieju.

Kibole.pl też przyłączają się do życzeń. Tak sobie policzyliśmy i wychodzi, że mowa jest o kwocie rzędu dwadzieścia tysięcy złotych.

Takie mamy skojarzenia, że od razu przyszła nam na myśl, słynna „tęcza” czyli obrzydliwy gniot zainstalowany w Warszawie na Placu Zbawiciela.

Okazuje się, że „dzieło” „artystki” (Julita Wójcik) „ozdabia” dwadzieścia tysięcy kwiatków! Czy to przypadek?

Zdecydowanie nie! W finansach nie ma przypadków!

„Ktoś” – świadomie i z premedytacją – zezwala na to, żeby szpecić miasta (takie rzeczy zdarzają się nie tylko w Warszawie). „Ktoś” – świadomie i z premedytacją – zezwala na to, żeby nie wystarczało pieniędzy na sport.

Świadomie i z premedytacją – „ktoś” przeznacza kasę na „prezentację” Warszawy w oczach przybyszów, poprzez gniot i badziewie.

Świadomie i z premedytacją – „ktoś” rezygnuje z możliwości zaprezentowania biało-czerwonej kibicom, którzy przyjadą na Mistrzostwa Świata w Badmintonie 2013.

Chodzi też o inne rozumienie kolorów.

Polska jest biało-czerwona!

Tęcza jest… tęczowa!

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij