Brońmy dzieci przed idiotami! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Brońmy dzieci przed idiotami!

A – zielone światło

C – osoba „sprawująca opiekę”

B – dzieciak

D – młodzieniec na skuterze, ktory jechał po pasach.

Dziś (18 lipca 2013) rano na Ursynowie mały chłopiec padł ofiarą przepisów o ruchu drogowym! Konkretnie tej regulacji, która mówi o zasadach poruszania się po chodnikach i ścieżkach rowerowych.

Otóż w przepisach napisane jest, że “… osoba dorosła może poruszać się rowerem po chodniku, gdy sprawuje opiekę nad dzieckiem”!!!

Czyli – widoczny na zdjęciu mężczyzna miał prawo jechać po chodniku lub (tym bardziej) ścieżce rowerowej. Miał prawo!

Co nie zmienia faktu, że jest idiotą! Tak!

Piszę o panu, który wywrócił się na skrzyżowaniu KEN około godziny 8.45 w czwartek, 18 lipca, a upadając – wywrócił swoje dziecko!

rrrxrrrrrrrrrrr

 

Każdy ma prawo być mądry lub głupi. Każdy może o swoje dziecko dbać, lub narażać je na ryzyko.

Jednak zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy biorąc kasę od Państwa – tworzy się przepisy, które narażają życie lub zdrowie dzieci!

Jakim trzeba być debilem, żeby wyobrazić sobie “sprawowanie opieki nad dzieckiem”, kiedy zarówno sprawujący, jak i dziecko – jadą na rowerach?

Może cyrkowiec, może kowboj, może akrobata – zdołałby uchronić dziecko przed wypadkiem, gdy nagle skręci lub się zatrzyma?

Jak działa zwykły człowiek – widzimy na zdjęciu. Przewrócił się na chłopca, nad którym sprawował opiekę!

Jednak – w świetle przepisów – wszystko jest okej.

Sprawował?

Sprawował!

Tyle, że nie miał fartu.

20130718364

20130718363

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.