Mistrzowski adres... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Mistrzowski adres…

Ilu „chłopaczków” patrzyło na tę tablicę? Ilu zdecydowało się wejść do środka? Ilu przetrwało pierwszy trening? Ilu przerwało do „Pierwszego Kroku Bokserskiego”? Ilu nie zmiękło po pierwszym straconym zębie, podbitym oku, czy złamanym nosie?

Jacy Mistrzowie tutaj trenowali?

Jakie medale i puchary zostawiali w swoim klubie?

Ilu medalistów?

Kto był wśród nich?

No i najważniejsze pytanie: dlaczego akurat dziś to miejsce nabiera szczególnego znaczenia?

Jeśli wiesz – napisz do nas.

Już wkrótce więcej na ten temat.

Jest już pierwsza odpowiedź. Przysłał ją Janusz Stabno (były pięściarz klubu Prosna Kalisz) sędzia, publicysta, dziennikarz, redaktor naczelny miesięcznika „Bokser”, znawca historii boksu.

W tej hali znajdowała się „Sala Mistrzów Olimpijskich”, na której trenowali pięściarze stołecznej „Gwardii”. W tym jeden z największych naszych mistrzów w historii – JERZY KULEJ. Dzisiaj – 13.07.2013r. – mija pierwsza rocznica Jego odejścia. Ale On na zawsze jest w naszych sercach.

Dokładnie!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij