Złoto kadry dziewcząt U17 w piłce nożnej!

Mamy jeszcze mało zawodniczek!

Mówi trener kadry:

[youtube id=”Bgx9veGG7Kg”]

W Niemczech w piłkę nożną gra milion kobiet, w Szwecji i Norwegii jest po sto tysięcy zawodniczek. W takim towarzystwie, grając przeciwko takim rywalkom, nasze dziewczyny wygrały mistrzostwo Europy w U17. Krótka rozmowa z trenerem Zbigniewem Witkowskim. PZPN zaprosił dziewczyny najpierw na mecz… Zremisowały 2:2 na stadionie Polonii Warszawa z drużyną dziennikarzy, a następnie przyjechały na małą uroczystość na Stadion Narodowy. Jak zwykle w takich okazjach były upominki i gratulacje.

Najważniejsze jednak w tej radości jest to, co powiedział trener złotych dziewczyn Zbigniew Witkowski: Chciałbym teraz prowadzić kadrę U19. Wtedy bowiem, po kilku latach pracy z danymi zawodniczkami, mogę je „przekazać” do pierwszej reprezentacji i rozliczyć się z mojej pracy jako trenera i selekcjonera.

Polskie piłkarki zostały mistrzyniami Europy do lat 17. W finale pokonały Szwecję 1:0. Bramkę na wagę złota strzeliła w 15. minucie gry Ewelina Kamczyk.

Skład drużyny w finałowym meczu: Anna Okulewicz – Katarzyna Konat, Dominika Dereń, Patrycja Michalczyk, Sylwia Matysik – Paulina Dudek (78. Anna Zapała), Anna Rędzia, Ewelina Kamczyk, Gabriela Grzywińska, Urszula Wasil – Ewa Pajor.

Udostępnij!

Dodaj komentarz