Pudzianowski vs Nastula – wywiady!

Od kiedy mówiło się o takim zestawieniu? Praktycznie od momentu, gdy Mariusz Pudzianowski wkroczył na matę MMA. Nawet zanim jeszcze do walki z Pudzianem „zgłosił” się El Testosteron Marcin Najman. 11 grudnia 2009, na gali KSW 12 (Warszawa, Torwar) okazało się, że Najman wytrwał tylko 43 sekundy. Okazało się też, że warto szukać następnego rywala dla Pudziana.

Kolejny rywal był już mocniejszy i trzeba było dwóch rund na pokonanie Yusuke Kawaguchi 7 maja 2010 podczas KSW 13. Wtedy nadszedł zimny prysznic i porażka z Timem Sylvią. Dalej wygrana z Erickiem Escha`m i – podczas KSW w Ergo Arenie (21 maj 2011) porażka z Jamesem Thompsonem. Dalej – rewanż i KSW 19 – wygrana z Bobem Sappem.

Kolejno Christos Piliafas – pokonany i dwie walki z Seanem McCorkle w 2013 roku.

W efekcie bilans Pudziana w MMA wygląda tak: zwycięstwa – 7; porażki – 2; remisy – 0; no contest – 1.

Paweł Nastula ma wygranych – 5; porażek – 5; ostatnio przegrał na KSW 24 „Starcie Gigantów” z Karolem Bedorfem. Przegrał też podczas PRIDE w 2005  roku z Antônio Rodrigo Nogueirą, a potem z Aleksandrem Jemieljanienko.

Wśród pokonanych przez „Nastka” są między innymi: Yusuke Masuda, Andrzej Wroński, Jimmy Ambriz, Kevin Asplund.

Obaj mają po 44 lata. Jak trudno jest utrzymać w tym wieku kondycję – pokazała walka Józefa Warchoła (50 l) podczas Gali Profesjonalnej Ligii MMA EXTRA 26 z Januszem Dylewskim.

Obaj mają za sobą lata potężnych treningów, każdy w swojej „bazowej” dyscyplinie.

Co zadecyduje podczas pojedynku, zaplanowanego na KSW 29?

O tym wszystkim mówi Mariusz Pudzianowski w wywiadzie dla MMAnia.pl i BOXINGNEWS.pl

Kolejny materiał to konferencja prasowa ze spotkania z KSW na błoniach Basenu Narodowego.

źródło: KSW

Udostępnij!

Dodaj komentarz