Całe szczęście, że jest ten profil!

Na fb działa aktywnie profil pod nazwą „Sportowe sukcesy Polaków, o których wiedzą nieliczni”. Dzięki niemu możemy przekazać informację o trzech (na dziś) sukcesach Polek i Polaków w sporcie.

rugby

RUGBY NA WÓZKACH: 3. miejsce zajęła reprezentacja Polski w rugby na wózkach w turnieju Metro Cup pokonując w decydującym spotkaniu Niemcy. W finale triumfował zespół Kanada „Red” wygrywając z Wielką Brytanią A. Zawody odbyły się w Warszawie. Warto zaznaczyć, że turniej Metro Cup wliczany do rankingu IWRF miał bardzo dobrą obsadę.

kobity

 PIŁKA NOŻNA KOBIET: Polskie piłkarki wygrały półfinał Mistrzostw Europy do lat 17! Na turnieju rozgrywanym w Szwajcarii nasze reprezentantki pokonały Belgijki 3:1 i w piątek zmierzą się z Hiszpankami lub Szwedkami. Transmisja tego spotkania od 14:15 na Eurosporcie!

 zapoasy

 ZAPASY: Pięć medali przywieźli polscy zapaśnicy z Mistrzostw Europy kadetów, które odbyły się w czarnogórskim Barze. Wszystko głównie za sprawą dobrych występów naszych zapaśniczek (Aleksandra Wołczyńska – srebro; Aleksandra Górecka, Marta Szynkowska, Klaudia Klemm – brąz). Brąz zdobył też Oskar Czyżewski w stylu klasycznym. Trochę gorzej poszło niestety wolniakom, którym nie udało się w Czarnogórze wywalczyć żadnego krążka.

Udostępnij!

Dodaj komentarz