Sport – won ze szkoły! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Sport – won ze szkoły!

Musimy wprowadzić sport do szkół, musimy stworzyć warunki, aby baza, z której czerpie sport wyczynowy była jak największa i musimy mieć świadomość, że sport wyczynowy to promocja kraju, promocja społeczeństwa no i oczywiście promocja sportu.” – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Kraśnicki.

Nie zgadzam się z Andrzejem Kraśnickim!

Dla normalnego, wychowywanego w porządnej rodzinie dzieciaka i nastolatka – szkoła powinna być (i moim zdaniem jest) przykrym, wręcz parszywym obowiązkiem. Młody człowiek powinien, w sposób naturalny, lekceważyć i mieć za nic nauczycieli, jako ludzi o niskim statusie społecznym. Wszystko, czego jest uczony w szkole, powinien uważać za nieprzydatne i zbędne. Za szkoły powinien uciekać.

Życie prawdziwe dzieciaka i nastolatka to dom i klub sportowy.

  • Szkoła to „więzienie”.
  • Gdyby w szkole uczyli nas porządnie seksu – przestalibyśmy go uprawiać.
  • Gdyby w szkole uczyli nas porządnie gier komputerowych – nikt by w nie nie grał.
  • Gdyby w szkole uczyli nas porządnie muzyki rozrywkowej – nikt by jej nie słuchał.

Dlatego trzeba wyprowadzić sport ze szkoły!

Sport powinien być uprawiany w klubach, zorganizowanych na różne, pasujące do realiów sposoby.

To jest oczywiście moje zdanie, oparte na moich doświadczeniach (dziesięć lat ośmioklasowej szkoły podstawowej, sześć lat czteroletniego liceum – więc chyba wiem, o czym piszę?).

Piotr Szymanowski

fot. Leonard Karpiłowski

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij