Górnik Piaski przed Jubileuszem

Pisaliśmy już o Górniku Piaski za sprawą przygotowań do Jubileuszu 90-lecia klubu. W artykule „Awans na jubileusz” przedstawiliśmy sytuację i perspektywy „odnawiania” klubu. W sobotę, 9 sierpnia – Górnik zaprosił nas na mecz otwierający rozgrywki IV Ligii śląskiej gr. I z klubem Slavia Ruda Śląska. Gospodarze przegrali 1:2. Wynik był dla gości lepszy, niż wynikałoby to z przebiegu gry. Na pewno nie było jeszcze zgrania w zespole, zmarnowano też wiele okazji do zdobycia bramek.

Zaczęło się dobrze, bo już w 13. minucie Górnik objął prowadzenie po strzale Jakuba Kaweckiego. Goście wyrównali, ale mecz nadal był względnie wyrównany. Potem – festiwal zmarnowanych szans. Chybił z bliska Łukasz Baran, a Bartłomiej Kędzierski trafił w poprzeczkę. On też, mimo aktywnej postawy na boisku, zapisał się nieudanym (dobra obrona bramkarza) rzutem karnym. No, cóż – nie myli się ten, co nic nie robi.

Mówią kolejno: Patrycja Juszczyk – członek Zarządu; Radosław Orłowski – Dyr Sportowy Klubu; Kashmir Mbachu – zawodnik; Dariusz Mazur – Wiceprezes Zarządu; Przemysław Szałański – I Wiceprezes.

We wrześniu Górnik Piaski obchodzi jubileusz 90-lecia. Przedstawiamy Wam wywiady z członkami zarządu klubu o tym, jak układają się sprawy w Górniku, ile jest do zrobienia i jakie są najważniejsze atuty i bolączki.

Jeśli ktoś zapyta – dlaczego piszemy o małym klubie – odpowiemy, że chcielibyśmy być wszędzie, więc zaczęliśmy od Piasków:-)

I kolejka IV ligi śląskiej gr. I

Górnik Piaski 1:2 Slavia Ruda Śląska
składy:
Górnik:
Gieracz, Piętka, Kawecki, Gad, Rzymowski (80′ Sierka), Suwaj, Strojek, Mbachu, Kędzierski (85′ Murszewski), Szczagiel (73′ Śmiłowski), Baran (58′ Oberaj)
Slavia:
Strak, Skorupski, Met, Korban, Pożoga (88′ Duda), Puschhaus, Rejmanowski, Maciaszczyk, Moritz, Lach (62′ Wawrzyczek), Szaton (77′ Koseła)
bramki:
13 min. J. Kawecki – 21 min. K. Moritz, 47 min. D. Maciaszczyk
kartki:
36 min. J. Kawecki, 51 min. K. Rzymowski, 81 min. G. Oberaj –
64 min. K. Puschhaus, 85 min. M. Korban

zdjęcie: sportowezagłebie.pl

 

Udostępnij!

4 comments

Dodaj komentarz