Odkrycie Ameryki! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Odkrycie Ameryki!

Jak podaje dziś (25 czerwca 2013) wp.pl – w Polsce steruje się poziomem trudności matur. Też mi odkrycie! Przeczytajcie uważnie. Zerknijcie na fragmenty wyróżnione na czerwono. Poniżej cytata z wp. bez żadnych zmian:

W Polsce ręcznie steruje się poziomem trudności egzaminów. Według tajnych wytycznych, co roku maturę musi zdać 80 procent przystępujących do egzaminu dojrzałości. Jak ustaliło RMF FM, Centralna Komisja Egzaminacyjna w tajemnicy przeprowadza badania oceniające wiedzę uczniów. Wyniki mają pomóc w ustaleniu poziomu trudności egzaminów zewnętrznych – np. matur czy testów gimnazjalnych.

Jak mówi nieoficjalnie rozmówca z MEN-u, operacja jest tajna. Uczniowie wcześniej piszą „klasówki”, które potem są analizowane przez ekspertów z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Komentarz: cudzysłowy zwane polskimi są takie: „coś”. W powyższym tekście cudzysłowy są angielskie „klasówki”.

Druga sprawa. Jest: Jak mówi nieoficjalnie rozmówca z MEN-u. Powinno być: Jak powiedział nieoficjalnie rozmówca z MEN.

dynka

Przez ile monitorów przechodzi taki tekst, zanim ujrzymy go na stronie wp.pl? Od piszącego, przez redaktora, nad redaktora i wydawcę. To, samo w sobie świadczy, że „ktoś” steruje wynikami i poziomem zadań.

Na szczęście w sporcie – pracy głową nie da się oszukać!

Na zdjęciu: piłkarz klub SĘP Warszawa, zdjęcie wykonano w 2011 roku. Autor: Leonard Karpiłowski.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij