Jest spory kłopot, na szczęście nie dotyczy Polaków - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Jest spory kłopot, na szczęście nie dotyczy Polaków

Europejska Federacja Armwrestlingu ma duży problem. Na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Armwrestlingu, które odbyły się w maju na Litwie – przeprowadzono czterdzieści testów dopingowych. Z tego dwadzieścia przypadło na seniorki i seniorów. Okazało się, że jest w sumie dwanaście wyników pozytywnych, z czego jedenaście wśród seniorów.

Wyniki dotyczą próbek „A”. Zawodnik, który otrzymał oficjalne zawiadomienie, że jego próbka dała wynik pozytywny, ma określony czas (21 dni) na odwołanie się i złożenie prośby o sprawdzenie próbki „B”.

Wśród „pozytywnych” nie ma reprezentantów Polski. Są natomiast autentyczne Gwiazdy tego sportu.

W gronie zawodników i działaczy pojawia się wiele opinii na ten temat. Jest teoria, że polskie laboratoria, w których badano próbki – nie działają poprawnie. Mówiąc wprost, że coś jest nie tak, skoro aż tylu zawodników zostało „złapanych”. Inna opinia, to taka, że polskie laboratoria są wyjątkowo dobre, choćby z racji poprawy wyposażenia przed UEFA EURO 2012.

Nic jednak nie zwolni władz Armwrestlingu od głębokiej refleksji na temat: „Co dalej?” Już wkrótce na naszej stronie, obszerny materiał na ten temat.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij