Galeria "Kibice na zdjęciach Jana Rozmarynowskiego". Zapraszamy! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly Galeria „Kibice na zdjęciach Jana Rozmarynowskiego”. Zapraszamy!

Kibice w fotografiach Jana Rozmarynowskiego

Autobus eskortowany przez Milicję Obywatelską. Rok 1983, kibice jadą do Chorzowa na mecz Polska (Polska Republika Ludowa) kontra Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. To były czasy!

Kolejne zdjęcie: Warszawa, korty Legii w 1977 roku. Mecz w rozgrywkach o Puchar Davisa. Polska gra z Republiką Federalną Niemiec. A ja – tam byłem i na to patrzyłem (Piotr Szymanowski).

[nggallery id=8]

Autor zdjęć – Jan Rozmarynowski jest w polskich sportach sylwetkowych, siłowych i innych dyscyplinach „od zawsze”. Zawsze powtarzam, że jeśli ktoś mówi, że uprawiał kulturystykę, trójbój siłowy czy podnoszenie ciężarów w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i później – a nie ma go na zdjęciach Jana Rozmarynowskiego – to znaczy, że kłamie! Jan fotografuje już (nie wymawiając) ponad pięćdziesiąt lat. Warszawiak, absolwent słynnego Technikum Fotograficznego na Cichej. Reporter w kultowym piśmie „Sport dla Wszystkich”, równie kultowego „Sportowca” oraz „Atlety”. Jako jedyny w kraju dokumentował od 1961 roku wszystkie, kolejne mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów!
Drugą pasją Jana Rozmarynowskiego jest kulturystyka,którą uprawia nieprzerwanie od 1 kwietnia 1960 roku w warszawskim Herkulesie (przez 8 lat był także społecznym prezesem tego klubu). W swojej wieloletniej karierze zawodowej bywał praktycznie na wszystkich wielkich i małych imprezach, we wszystkich niemal dyscyplinach sportowych. Bo mało jest w Polsce fotoreporterów, którzy tak jak popularny „Rozmaryn”- wiedzieliby na czym polega sport i jego tajemnice,z których największa polega na tym,aby w określonym czasie znalezć się we właściwym miejscu. I zrobić zdjęcie…
Dorobek zawodowy:
Album sztafeta fotoreporterów Wyd.KAW 1980 r.
Z piłką do Europy
Najlepsi sportowcy XX wieku
Jest autorem zdjęć w wielu książkach i albumach Bogdana Tuszyńskigo,znanego dziennikarza radiowego,historyka sportu
Album Kazimierz Górski i Jego Orły
Album Sławy Polskiego Sportu
90-lat na olimpijskim szlaku
Kroniki Sportu Polskiego
Książki o tematyce kulturystycznej- autor Henryk Jasiak
Współczesny Herkules,Kulturystyka,Tajemnice ciała,Kulturystyczne ABC,Magia ciała,Herkules z Saskiej Kępy.

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij