Srebro Oli Milczarek!

Informacja z ostatniej chwili. W walce finałowej Ola przegrała z Dunką Sarą Jamilia. Ma więc srebrny medal pierwszych Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA! Brawo Ola! Pozostałe medale naszych zawodników to: brąz Karola Linowskiego w kat. 93 kg oraz srebro Marcina Kalaty w kat, 120 kg (Marcin nie mógł wyjść do finału z powodu złamania ręki).

Poniżej wywiad z trenerką Oli, przeprowadzony przed walką finałową.

Rozmowa z Renatą Naczaj-Fedorenko, trenerką TNT Naczaj Team Kobyłka.

Pani Renato, jak Pani przeżywa starty swojej wychowanki na odległość. Tam, w dalekim Las Vegas, Ola doszła do finału Amatorskich Mistrzostw Świata Federacji IMMAF w MMA. A Pani spokojnie łowi ryby?

Renata Naczaj: Łowię i wypuszczam z tych nerwów! Bardzo przeżywam jej walki.

Jaka to zawodniczka?

Renata Naczaj: Aleksandra zaczęła trenować dwa lata temu. Wcześniej zajmowała się kolarstwem. U mnie ćwiczył jej brat i całkiem dobrze mu szło. Jaka jest Ola? Zawsze uśmiechnięta i zawsze chce trenować i walczyć na dwieście procent. Praca z nią to przyjemność.

Proszę opisać jej dotychczasową karierę.

Renata Naczaj: Na dziś jej rekord amatorski to 14 wygranych i 3 porażki. Pierwsze zawody to były Amatorskie Mistrzostwa Polski ALMMA, w grudniu 2012, gdzie zdobyła srebro, pokonując między innymi Barbarę Nalepkę. Ma 20 lat, studiuje (z przerwami), ale od października na pewno wznowi studia.

Tak walczy Ola Milczarek, tu pokonała Klaudię Ćwiek.

A to walka z eliminacji do M. Świata z Anną Mikrut

Pełni Pani rolę trenera głównego, a kto jeszcze pomaga w treningach Oli?

Renata Naczaj: Trener Igor Kołacin z COPACABANA pomaga bardzo w technikach stójki, szczególnie w Muay Thai oraz wydolności. Współpracuje z nami regularnie. W boksie z Olą pracował Michał Olaś, w zapasach Michał Stanisławski, w submission fighting – Wojciech Piekut. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc i możliwość korzystania z obiektów. No i, oczywiście, zawodnicy z TNT Kobyłka.

Czy trudno było pozyskać środki na wyjazd do USA?

Renata Naczaj: Nic by nie wyszło, gdyby nie pomoc sponsorów. Bardzo im wszystkim dziękuję!

Śmiało! Kto to jest?

Renata Naczaj: GMP – GRUPA MARCOVA POLSKA, Club Mokra, KEBAB HABIBI, socks4you oraz Pani Irena z mężem, Zbyszek, Cosmeteria – Kobyłka oraz Burmistrzowi Miasta Kobyłka który objął patronat nad wyjazdem.

W sobotę czekają nas straszne nerwy, bo Ola walczy w finale. Idziemy na ryby?

Renata Naczaj: Jasne! Będę wtedy w Jurkowie na ALMMA, a wieczorem z laptopem (bo to jedyny kontakt z Las Vegas) – na ryby:-)!

ola1 ola2 ola4 ola5

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz