„Z UFC się do mnie dobijają, a ja – spokojnie… ” - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Artykuly „Z UFC się do mnie dobijają, a ja – spokojnie… ”

Mirosław Okniński – dość długi wywiad.

Jak ktoś nie chce niczego czytać – film jest zamieszczony tutaj.

03 czerwca 2013, Warszawa. Pawilon sportów walki na AWF. Postanowiłem uczcić jakoś to nieokrągłe dziesięciolecie współpracy z Mirkiem, Mirosławem, „Mirasem” Oknińskim i… po raz pierwszy odczuwałem wyraźną tremę. Nie wiem, czy obraz to pokaże, ale trema była. Na szczęście mój rozmówca ma większe doświadczenie medialne niż ja.

Posłuchajcie co mówi twórca polskiego MMA Mirosław Okniński:

– O karierze Daniela Omielańczuka w UFC;

– O przyszłości kolejnych swoich zawodników w profesjonalnych walkach.

– O tym, jakie związki preferuje, a kto się „ogląda za dupami”;

– O tym, czy ma w ogóle jakiś Polaków w swoim zespole;

– 0 fenomenie Marcina Najmana.

A ponadto: Razem promujemy Oświęcim Boxing Night!

A, co!

Mirosław Okniński – pierwszy propagator Mieszanych Sztuk Walki w Polsce, najpierw pod nazwą Vale Tudo. Pierwszy, który stoczył pokazową walkę w klatce. Jego przeciwnikiem był zapaśnik i sumita Sławomir Wojciech Luto. „Miras” jest również organizatorem pierwszej oficjalnej walki w klatce, w Polsce. Później organizował wiele gal MMA. Większość zawodników pierwszej, polskiej czołówki to jego wychowankowie.

Rozmawiał: Piotr Szymanowski (ten, co się ciągle za d…i ogląda!) A jak!

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij