Konkurs Masy Krytycznej rozstrzygnięty!

Konkurs Masy Krytycznej rozstrzygnięty!

Zdjęcie artystyczne bywa „wyrazem osobowości” autora. Wyniki konkursu fotograficznego Masy Krytycznej pod nazwą „Święto Cykliczne” też odzwierciedlają zbiorową „osobowość” tej nieszczęsnej gromadki. Poprawny politycznie banał. Czegoż innego można by się spodziewać po lemingach, słoikach, wyborcach platformy obywatelskiej, miłośnikach kawy pitej na ulicy z tekturowego kubeczka. Pozowane, stylizowane, bez wyrazu. Co oddają te zdjęcia? Nic!

Aktywna staruszka, zamiast zająć się wnukami,  z głupawym uśmiechem jedzie na rowerze, wystylizowana singielka odpoczywa pod cmentarnym murem, metroseksualny informatyk po raz pierwszy patrzy w niebo, zadowolony, bo podróżujący bez wizy turysta zachwyca się banalnym widoczkiem, zmęczeni kolarze jadą pod górę.

Oto, co widzą i nagradzają ludzie z obozu Masy Krytycznej. W kraju, w którym ludzie umierają w kolejkach do lekarzy, a matka z dzieckiem w wózku lub niepełnosprawny muszą na dworcu „zamawiać” winę i czekać 30 minut na pracownika – oni fotografują stylizowany banał.

Tematem był „rower”. Więc gdzie zdjęcia nędzarzy, którzy jeżdżą rowerami w poszukiwaniu złomu, puszek po piwie, porzuconych przez tych trochę bogatszych! Gdzie wiejscy listonosze, na rowerach dowożący zadłużonym staruszkom wyroki komorników? Gdzie dzieci, zmuszane do wdychania trucizny z rur wydechowych, podczas jazdy rowerem po mieście.

U nas, na naszych zdjęciach wykonanych podczas marcowej Warszawskiej Rowerowej Masy Krytycznej znajdziecie wiele prawdy o „ruchu rowerowym” w Polsce. To nasza odpowiedź na Konkurs. Wysłaliśmy zdjęcia do przywódców Masy, ale nie uwzględnili nas w Konkursie.

Znajdziecie na nich:

  • Dowody na brutalny incydent, za który nikt z organizatorów nie przeprosił;
  • Dowody na bałagan i utrudnienia dla przechodniów;
  • Dowody na totalne ogłupienie rodziców, czyli mali uczestnicy masy na rowerkach – wystawieni na ryzyko wdychania spalin i wypadek. To są rodzicie bardzo niewiele lepsi, niż Katarzyna Waśniewska! To jest sprawa dla Rzecznika Praw Dziecka!
  • Dowód na znęcanie się nad zwierzętami.

[nggallery id=29]

A teraz zerknijcie na te miałkie, puste zdjęcia, które zajęły pięć pierwszych miejsc w Konkursie Masy. Miejsce oznaczone numerem. 1 miejsce- Monika Derlukiewicz; 2 miejsce- Marta Jakubiak; 3 miejsce- Krzysztof Kłosowski; 4 miejsce- Jan Przybyłowicz; 5 miejsce- Patryk Paliga.

Zdjęcie czołowe – wyrodna staruszka, co zamiast dbać o męża i wnuki jeździ sobie na rowerku – zajęło pierwsze miejsce. Autorce (Monika Derlukiewicz) gratuluję wrażliwości społecznej!

Z takich ludzi, jak uczestnicy Konkursu i Masy Krytycznej – Wielka Rewolucja Październikowa rekrutowała Komisarzy!

[nggallery id=31]

Udostępnij!

Dodaj komentarz