Wszystkich nas nie zamkniecie!

Ponad 2 tysiące ludzi przeszło w środę w marszu „Wszystkich nas nie zamkniecie” organizowanym przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Koliber i kilkanaście innych organizacji. […] Dominowały okrzyki: „Tusk, gdzie twój mózg” „Precz z komuną”, „A na drzewach zamiast liści” ,”Stop represjom za Baumana” „Cześć i chwała ofiarom generała” […] Uczestnicy środowego marszu przyszli wyrazić swój sprzeciw przeciwko skandalicznemu wyrokowi, który zapadał 19 maja przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu. Sędzia Paweł Chodkowski skazał pięciu kibiców na 30-dniowy areszt, jednego na 20 dni aresztu oraz wysokie kary pieniężne. Czterech z oskarżonych uniewinniono.

Kibice zostali skazani za protest, który odbył się rok temu na Uniwersytecie Wrocławskim podczas wykładu byłego mjr. KBW Zygmunta Baumana (obecnie socjologa), którego zaprosił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Protestujących z sali usunęła policja.

Na protest przyjechali zaprzyjaźnieni z kibicami Śląska Wrocław kibice Lechii Gdańsk wraz z ks. Jarosławem Wąsowiczem.

Ksiądz Jarek powiedział:

„Jesteście dumą Wrocławia i dumą całej Polski i bardzo wam dziękujemy, że w taki, a nie inny sposób zaprotestowaliście przeciwko promowaniu stalinowców na polskich uniwersytetach (…) 26 lat temu w sierpniu 1988 r. grupa kibiców Śląska Wrocław przyjechała do Gdańska, żeby wspierać swoich przyjaciół podczas strajków w Stoczni Gdańskiej, kiedy najmłodsze pokolenie Solidarności wbrew ówczesnym władzom związkowym, kiedy młodzież z niepodległościowych organizacji podjęła strajki, żądając Polski niepodległej wolności słowa i wolności religijnej. Dzisiaj przyjeżdżamy tutaj do Wrocławia, bo nasze postulaty wciąż są aktualne, dzień 4 czerwca nie jest świętem wolnych Polaków, wciąż musimy walczyć o wolną ojczyznę, a wyroki, jakie zapadły w procesie za Baumana, świadczą o tym, że nie ma wciąż w naszej ojczyźnie wolności słowa. Bardzo się cieszę, że widzę tutaj tylu młodych ludzi, to znaczy, że Polska nie zginie i że ideały, które są dla nas ważne, zostaną przeniesione w przyszłe pokolenia, że hasło Bóg-Honor-Ojczyzna wciąż dla Polaków będzie ważne (…) Nie damy sobie narzucić obcych pseudo autorytetów.”

Całość na niezalezna.pl

Tutaj cały film, zapraszamy!

film od: SuperTV24pl

jaerk2 jarek4 jarek5 jarek6

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz