Izabela C. i Kibice! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Izabela C. i Kibice!

„Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie.”

Immanuel Kant.

Prawo w Polsce jest do dupy! Izabela C. była uprzejma wjechać po pijanemu do przejścia podziemnego w centrum Warszawy. Minie pięć lat, zanim zostanie ukarana. Nie ma to zresztą żadnego znaczenia społecznego, bo nic, nikomu się nie stało, a większość Polek i Polaków i tak zazdrości jej rozwalonego samochodu.

Nie ma żadnego społecznego znaczenia, czy „niezawisły” sąd wymierzy Izabeli C. karę pięciu miesięcy, sześciu miesięcy, czy też osiemnastu lat pozbawienia wolności, utraty prawa jazdy, czy też skieruje ją na przymusowy odwyk.

Ale sąd się nie śpieszy! Rozpatruje każdą możliwość, powołuje ekspertów, płaci im za ekspertyzy, słucha bzdur, mieli je i wydala.

Zupełnie inaczej jest w sprawach, które dotyczą kibiców! Dlaczego kurwa?

Dlaczego zupełnie inny „sąd”, nazywający się Komisja Ligi Ekstraklasy S. A. potrzebuje tylko kilku godzin na wydanie werdyktu o walkowerze dla Widzewa Łódź w meczu z Zagłębiem Lubin?

Paragraf sraki, punkt owaki, regulaminu klatki schodowej mówi, że: „trzeba przyznać walkower na niekorzyść drużyny, której kibice spowodowali, swoim zachowaniem, przerwanie meczu.”

Dlaczego sprawy o wiele ważniejszej społecznie, niż wjechanie autkiem w podziemia, spraw, które dotyczą prawdziwych pieniędzy (zakłady) i prawdziwego sportu (kariery zawodników) – nie rozpatruje się tak samo, jak sprawy Izabeli C.?

Dlaczego żaden z Kibiców nie mógł przedstawić zaświadczenia od lekarza, że w danym dniu nie był w stanie rzucić racą, z powodu „chronicznego zapalenia stawów”, lub też „zapalenia spojówek” które uniemożliwiało mu celność rzutu?

Dlaczego nie rozważano możliwości, że rzucony przedmiot nie był racą, a zamienił się w nią dopiero po zetknięciu z murawą stadionu?

Dlaczego żaden z kibiców, którzy (ponoć) rzucili race – nie przedstawił zaświadczenia o „chwilowej niepoczytalności”?

Dlaczego „proces” przed Komisją Ekstraklasy nie trwa kilka miesięcy?

Dlatego, że w Polsce nadal panuje dyktat „prawa klatki schodowej” nad prawem moralnym i naturalnym.

„Niebo gwiaździste nade mną,

prawo moralne we mnie.”

Immanuel Kant

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij