Cała Legia zawsze razem!

Jak podał kilka godzin temu serwis zyleta.info po meczu z Lechem, obok pomnika Kazimierza Deyny odbędzie się pikieta w sprawie niesłusznie przetrzymywanych w aresztach kibiców. Oto skrót apelu:

„Legioniści!
Przez ostatnie dwa lata mieliśmy okazję świętować dwa tytuły Mistrza Polski, poznaliśmy smak zwycięstwa w Pucharze Polski, emocjonowaliśmy się walką naszej Legii o Ligę Mistrzów. […] Niestety nie każdy z nas mógł uczestniczyć w tym wszystkim. Nie każdemu z nas było dane spędzić te dwa lata wśród przyjaciół z trybun…

28. maja tego roku minęły dokładnie dwa lata od aresztowania tuż przed EURO 2012 kilkudziesięciu kibiców Legii. […] wielu Braci niezmiennie od tego czasu jest przetrzymywanych bez żadnego wyroku w aresztach. Charakter ich osadzenia nosi wszelkie znamiona aresztu wydobywczego […] Kiedy naszych Braci nie ma wśród nas, my musimy głośno upomnieć się o wolność i sprawiedliwość dla nich. […] W imię hasła „Cała Legia zawsze razem”, jesteśmy im winni lojalność i kibicowską pomoc. Dlatego serdecznie zapraszamy każdego z Was na krótką pikietę, która odbędzie się tuż po zakończeniu meczu z Lechem, u zbiegu ulic Łazienkowskiej i Czerniakowskiej – zbiórka pod pomnikiem Kazimierza Deyny.

Zróbmy wszystko, żeby nasi przyjaciele jak najszybciej wrócili do swoich bliskich i mogli świętować razem z nami kolejne sukcesy warszawskiej Legii.

Do zobaczenia w pełnym składzie na pikiecie!
Z pozdrowieniami
Grupy kibicowskie Legii Warszawa”

całość na: zyleta.info

Udostępnij!

Dodaj komentarz