Kibic równy organizatorom! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Kibic równy organizatorom!

Wczoraj na Kibole.pl pojawił się artykuł o decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie… No właśnie! W jakiej sprawie? Materia prawna jest trudna, skomplikowana i trudno też wyśmiać ją odpowiednio komunikatywnie.

Dopiero, gdy zajrzałem na legioniści.com – i przeczytałem tytuł, dotarł do mnie cały absurd, do którego tak łatwo przywyknąć. Artykuł zatytułowany jest:

„Zmiana krzesełka nie będzie wykroczeniem”

Czy Szanowni Państwo czają ten absurd? Trybunał Konstytucyjny i… krzesełko? Tak może być tylko w Polsce!

Przeczytajcie cały artykuł, bo bardzo dobrze wyjaśnia sedno sprawy. Poniżej kilka fragmentów:

„Wyrok Trybunału będzie miał istotne znaczenie przy pracy nad nowelizacją ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, i powinien być wskazówką dla ustawodawcy jak tworzyć przepisy. Do tej pory organizatorzy przy tworzeniu regulaminów często traktowali kibiców jak podmioty podrzędne, a Trybunał powiedział temu nie – mówi Marcin Warchoł z biura Rzecznika Praw Obywatelskich. […] Kibic jest równy organizatorowi. Kupując bilet zawiera umowę adhezyjną, tak samo jak za przejazd koleją. Strony są sobie równe, więc można sobie wyobrazić kary umowne, a nie takie surowe sankcje karne jakie stosuje państwo.”

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij