Kibic równy organizatorom! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Kibic równy organizatorom!

Wczoraj na Kibole.pl pojawił się artykuł o decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie… No właśnie! W jakiej sprawie? Materia prawna jest trudna, skomplikowana i trudno też wyśmiać ją odpowiednio komunikatywnie.

Dopiero, gdy zajrzałem na legioniści.com – i przeczytałem tytuł, dotarł do mnie cały absurd, do którego tak łatwo przywyknąć. Artykuł zatytułowany jest:

„Zmiana krzesełka nie będzie wykroczeniem”

Czy Szanowni Państwo czają ten absurd? Trybunał Konstytucyjny i… krzesełko? Tak może być tylko w Polsce!

Przeczytajcie cały artykuł, bo bardzo dobrze wyjaśnia sedno sprawy. Poniżej kilka fragmentów:

„Wyrok Trybunału będzie miał istotne znaczenie przy pracy nad nowelizacją ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, i powinien być wskazówką dla ustawodawcy jak tworzyć przepisy. Do tej pory organizatorzy przy tworzeniu regulaminów często traktowali kibiców jak podmioty podrzędne, a Trybunał powiedział temu nie – mówi Marcin Warchoł z biura Rzecznika Praw Obywatelskich. […] Kibic jest równy organizatorowi. Kupując bilet zawiera umowę adhezyjną, tak samo jak za przejazd koleją. Strony są sobie równe, więc można sobie wyobrazić kary umowne, a nie takie surowe sankcje karne jakie stosuje państwo.”

Autor
Uprawiał wiele dyscyplin, od jazdy figurowej na lodzie w czasach przedszkolnych, przez hokej (Legia Warszawa), zapasy klasyczne (Legia Warszawa), do żeglarstwa (Baza Mrągowo). W 1990 zaczął wydawać własny miesięcznik „PAKER” o sportach sylwetkowych i siłowych. Następnie był redaktorem naczelnym w kilku miesięcznikach o podobnej tematyce. Od początków, czyli od 2002 roku, związany z polskim MMA. Pisał w walkach w klatkach, kiedy inni krytykowali to na potęgę. Autor kilku książek o historii polskiego sportu oraz o piłce nożnej.