Poszły konie po betonie!

Piękne konie idą w śmiertelny bój W wojnie domowej? Strzelają do jeźdźców i wierzchowców, nie oszczędzają nikogo! Kto? Pewno „separatyści”, a może uzbrojone bojówki zza granicy, czy też gangsterzy do „Siary” Siarzewskiego? Dla kogo ta ofiara z ludzi i zwierząt?

Ups! Omyłka! To tylko film ze strony policja.pl

„Zakończyła się coroczna atestacja policyjnych koni. 7 rumaków z zespołu konnego wydziału prewencji tomaszowskiej komendy z siedzibą w Smardzewicach przeszło pomyślnie testy i otrzymało tzw. atest drugiego stopnia. Ostatni etap atestacji odbył się 16 maja 2014 roku na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi przy ulicy Pienistej. Zarówno funkcjonariusze, jak i konie pełniący służbę w tej jednostce, musieli wykazać się umiejętnościami przed komisją. Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów czy głośne zachowania tłumu. Dlatego też podczas atestacji jeźdźcy i konie musieli wykazać się między innymi umiejętnością jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach. Dużą sztuką jest panowanie nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach – przy huku petard, w dymie, zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Jeźdźcy i ich rumaki spisali się na medal – cała siódemka przeszła pomyślnie atestację i otrzymała na najbliższy rok atest II stopnia. Warto dodać, że w tegorocznej atestacji „gościnnie” wystąpiły także konie ze Straży Miejskiej z Łodzi.”

Kto chciałby poprzeć inicjatywę Kibole.pl – Stop dręczeniu koni i psów w służbach mundurowych! – niech do nas napisze! W XXI wieku, w środku Jewropy – atakować końmi ludzi i szczuć ich psami to umysłowa aberracja i wstyd!

Udostępnij!

Dodaj komentarz