Niepełnosprawna policja!

Polska Policja uczy dorosłych mężczyzn jazdy na rowerze! Niżej już upaść nie można! Korzysta do tego z doświadczeń innych państw!

I jeszcze się tym chwali!

Komendant Główny Policji i Minister Spraw Wewnętrznych powinni stanąć przed sądem (pytanie – jakim?) za ośmieszanie państwa polskiego!

To już jest kompromitacja najwyższej rangi! Strona policja.pl podaje z dumą, że w katowickiej Szkole Policji, korzystając z wzorów Holandii – uczą dorosłych mężczyzn… jazdy na rowerze. Mam słaby wzrok i nie udało mi się odczytać marki jednośladów. Jednak jestem pewny, że fachowiec, natychmiast określi markę jednośladu. Czy był przetarg? To sprawa drugorzędna!

Pierwszorzędną sprawą jest to, że policja chwali się, że:

„W katowickiej Szkole Policji odbyło się pierwsze z czterech szkoleń policjantów, którzy pełnią służbę patrolową z użyciem rowerów. Jest to kolejny krok, po zakupie 43 jednośladów, do pełniejszego wykorzystania tego środka transportu przy pełnieniu służby patrolowej w specyficznych rejonach. Przede wszystkim rowery sprawdzają się w okolicach zbiorników wodnych, na obszarach leśnych, w parkach, ale też w zatłoczonych centrach miast.

row2row3

W trakcie zajęć uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, ale też udoskonalić umiejętności praktyczne. W zakresie teorii omówiono taktykę pełnienia służby z wykorzystaniem rowerów, przepisy ruchu drogowego w odniesieniu do rowerzystów oraz zasady obsługi, regulacji i konserwacji jednośladów. Następnie zajęcia przeniosły się w teren. Policjanci doskonalili technikę jazdy, oraz specjalistyczne umiejętności, niezbędne do pełnienia służby w patrolach rowerowych. Były to: umiejętność szybkiego wsiadania i zsiadania, jazda po schodach, jazda terenowa, noszenie roweru oraz różne sposoby hamowania. Zajęcia przeprowadzili wykładowcy ze Szkoły Policji w Katowicach, przedstawiciel producenta rowerów oraz dwaj policjanci, którzy w 2011 roku odbyli specjalistyczny kurs, zorganizowany przez policję holenderską.”

Jeśli jednak okaże się, że policjanci szkolą się po to, żeby przeniknąć do Rowerowej Masy Krytycznej i ją rozpierdolić  – przeproszę za ten artykuł i umyję im wszystkie rowery:-)

Udostępnij!

3 comments

    1. Po co Ci rower? Chcesz „żyć zdrowo” jak jakiś lewak? Jako cywilizowany przedstawicie Białej Rasy powinieneś chyba jeździć swoim drogim, wygodnym samochodem lub siedzieć przed komputerem, popijając Karmi.

Dodaj komentarz