Kolejna walka Warchoła!

Sesja Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 24.04.2014. Józef Warchoł walczy, tym razem o prawidłowe wydawanie środków budżetowych na sport w jego rodzinnym mieście – Koszalinie. Oto fragmenty jego wystąpienia:

„Walczyłem i walczę nadal o podział środków pieniężnych na sport z urzędu miasta w priorytetowej dyscyplinie olimpijskiej – w boksie. W tym roku obchodzimy jubileusz 20 lecie działalności sportowej. Jako klub na przełomie ostatnich 4 lat zdobyliśmy w polskim boksie kobiecym 4 medale w tym dwa złote z mistrzostw świata i Europy juniorek i srebrny mistrzostw Europy seniorek i aktualny brązowy z Mistrzostw świata juniorek z ubiegłego roku, nie licząc tytułów krajowych. Także nasz młody utalentowany bokser junior brał udział w mistrzostwach Europy w boksie. Za to punktów państwo nie przyznaje, bo w ratuszu tylko punkty się liczą nie medale, dotacja na rok 8 tysięcy z dwudziestu ośmiu, wszystko trzeba było zabrać . A dyscypliny nie olimpijskie dostają więcej niż dyscypliny olimpijskie i jeszcze dostają obiekty za darmo np karate kyokushin – sala judo, sala boksu i hala przy basenie i jeszcze 30 tysięcy zł na działalność sportową, i 20 tysięcy co roku na pozorowane bezpieczne wakacje (ściema) od dziesięciu lat , które się nie odbywają , ale przecież to elektorat PO. Biznes sportowy [jest] na smyczy prezydenta Jedlińskiego, eksperta komu dać komu zabrać. […] Złodzieje! Rozkradacie Koszalin kawałek, po kawałku!”

Józef Warchoł – wspaniały Wojownik karate, kickboxingu, boksu i ostatnio Mieszanych Sztuk Walki – ma wiecowy temperament, nie boi się niczego i nikogo! Mówi wyraźnie, co myśli i dokładnie adresuje swoje zarzuty.

I tu się, k…a pytam wszystkich zwolenników [tfu!] demokracji – jak to możliwe, że na sesji rady miejskiej odbiera się głos jednemu z radnych?

Jeśli jego zarzuty są nic nie warte – udowodnijcie mu to publicznie w oczy! Jeśli jest w nich choć kilkanaście procent prawdy – odjedźcie!

Warto też, Drodzy Czytelnicy, spojrzeć na to ogólniej. Ile jest w Polsce takich miast, jak Koszalin? Dużo, prawda! Tu dwadzieścia tysięcy wydanych źle, tam kolejne dwadzieścia, tu sekcja boksu, gdzieś indziej sekcja siatkówki. Tu – łapówki przy budowie basenu, tam wyciągu krzesełkowego, czy bieżni lekkoatletycznej. Pieniędzy i tak jest za mało, a do tego są marnowane. Nie każde miasto ma swojego Warchoła, nie każde nieprawidłowości mogą się dostać do mediów.

Jeszcze jedno! Gdzie są wyborcy Józefa Warchoła? Dlaczego nie popierają tego, którego wybrali?

Udostępnij!

Dodaj komentarz