„Bojówki” Kiboli…

Jak podaje portal o niebezpiecznie czerwono pachnącej nazwie Lewica.pl

„Co najmniej 43 osoby zginęły w Odessie, kiedy bojówki złożone z pseudokibiców piłkarskich zaatakowały zwolenników oderwania Odessy od Ukrainy. Obrażenia odniosło co najmniej 170 osób. Przygotowani do walki kibice, wśród których byli neofaszyści z Prawego Sektora, zaatakowali przeciwników kijowskich władz, rzekomo w odpowiedzi na obrzucenie ich pochodu granatami hukowymi. Kilka tysięcy pseudokibiców przyjechało do Odessy uzbrojonych w tarcze, pałki oraz koktajle Mołotowa. Zaatakowane zostały miedzy innymi namioty rozstawione na jednej z ulic przez działaczy opozycji. Doszło do starć, podczas których grupa opozycjonistów zabarykadowała się w domu związków zawodowych. Bojówkarze podpalili budynek, w wyniku czego zginęło co najmniej 31 osób. Ciężko ranny został Aleksiej Albu kandydat na burmistrza Odessy z lewicowej organizacji Borotba. Wydarzenia w Odessie to kolejny przypadek wykorzystywania przez władze w Kijowie i powiązanych z nimi oligarchów, do których należą kluby piłkarskie, bojówek złożonych z pseudokibiców. Próbowały one wzniecać zamieszki w Charkowie i Doniecku. Marsz kiboli w Doniecku został rozbity w wyniku przeciwdziałania ze strony Pospolitego Ruszenia Donbasu. Również w Charkowie bojówkarze napotkali na zdecydowany opór.”

Podaję tę informację prawie bez komentarza. Odwiedzam Ukrainę regularnie, od wielu lat. Mam tam kilkudziesięciu znajomych sportowców, trenerów, sędziów i dziennikarzy, starych, i młodych. Wiem o tym kraju bardzo dużo, ale nie będę się wypowiadał o obecnej sytuacji, bo jej po prostu nie rozumiem. Czuję tylko „przez skórę”, że źle się dzieje.

Odniosę się tylko do wymienionych „bojówek, złożonych z pseudokibiców piłkarskich”.
Jeżeli jest w tym choć cień prawdy – można wnioskować, że właśnie Kibole są jedyną grupą społeczną, która jest zdolna zrobić cokolwiek, poza pisaniem na portalach – w imię swoich poglądów i przekonań.

Właśnie dlatego jest są tak bardzo znienawidzeni!

Właśnie dlatego na finał Pucharu Polski sprowadza się „manekiny”, a nie Kibiców!

Udostępnij!

Dodaj komentarz