„Bojówki” Kiboli... - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek „Bojówki” Kiboli…

Jak podaje portal o niebezpiecznie czerwono pachnącej nazwie Lewica.pl

„Co najmniej 43 osoby zginęły w Odessie, kiedy bojówki złożone z pseudokibiców piłkarskich zaatakowały zwolenników oderwania Odessy od Ukrainy. Obrażenia odniosło co najmniej 170 osób. Przygotowani do walki kibice, wśród których byli neofaszyści z Prawego Sektora, zaatakowali przeciwników kijowskich władz, rzekomo w odpowiedzi na obrzucenie ich pochodu granatami hukowymi. Kilka tysięcy pseudokibiców przyjechało do Odessy uzbrojonych w tarcze, pałki oraz koktajle Mołotowa. Zaatakowane zostały miedzy innymi namioty rozstawione na jednej z ulic przez działaczy opozycji. Doszło do starć, podczas których grupa opozycjonistów zabarykadowała się w domu związków zawodowych. Bojówkarze podpalili budynek, w wyniku czego zginęło co najmniej 31 osób. Ciężko ranny został Aleksiej Albu kandydat na burmistrza Odessy z lewicowej organizacji Borotba. Wydarzenia w Odessie to kolejny przypadek wykorzystywania przez władze w Kijowie i powiązanych z nimi oligarchów, do których należą kluby piłkarskie, bojówek złożonych z pseudokibiców. Próbowały one wzniecać zamieszki w Charkowie i Doniecku. Marsz kiboli w Doniecku został rozbity w wyniku przeciwdziałania ze strony Pospolitego Ruszenia Donbasu. Również w Charkowie bojówkarze napotkali na zdecydowany opór.”

Podaję tę informację prawie bez komentarza. Odwiedzam Ukrainę regularnie, od wielu lat. Mam tam kilkudziesięciu znajomych sportowców, trenerów, sędziów i dziennikarzy, starych, i młodych. Wiem o tym kraju bardzo dużo, ale nie będę się wypowiadał o obecnej sytuacji, bo jej po prostu nie rozumiem. Czuję tylko „przez skórę”, że źle się dzieje.

Odniosę się tylko do wymienionych „bojówek, złożonych z pseudokibiców piłkarskich”.
Jeżeli jest w tym choć cień prawdy – można wnioskować, że właśnie Kibole są jedyną grupą społeczną, która jest zdolna zrobić cokolwiek, poza pisaniem na portalach – w imię swoich poglądów i przekonań.

Właśnie dlatego jest są tak bardzo znienawidzeni!

Właśnie dlatego na finał Pucharu Polski sprowadza się „manekiny”, a nie Kibiców!

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij