Ekstraklasa Ślepców cz. 2

Warto, żeby Najwyższa Izba Kontroli wzięła się solidnie za to, co wyczynia się w polskiej piłce nożnej! Ekstraklasa SA, jako firma – może sobie robić co chce, nawet kupić na każdy stadion tysiące krzeseł z epoki Ludwika XVI. Jednak, jeśli w bezmyślnym wydawaniu kasy Ekstraklasa współdziała z Ministerstwem Sportu i Turystyki i Komendą Główną Policji, oraz Komendami Wojewódzkimi – rodzi to już poważne podejrzenia.

Właśnie rozpoczął się „projekt” szkoleń antykorupcyjnych w klubach Ekstraklasy SA. W jednym z nich wzięli udział młodzi piłkarze WKS Zawisza Bydgoszcz SA, o czym z dumą zawiadamia klub na swojej stronie:

„Szkolenie trwało 4 godziny, a jego celem było uświadomienie młodym piłkarzom zagrożeń korupcyjnych.”

Uprzejmie przypominam instytucjom, które realizują ten idiotyczny projekt, że znacząca większość Polek i Polaków to ludzie wierzący, którzy stawiając się do komunii świętej doskonale znają następujące przykazania:

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
Pamiętaj abyś dzień święty święcił.
Czcij ojca swego i matkę swą.
Nie zabijaj.
Nie cudzołóż.
Nie kradnij.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Nie pożądaj żony bliźniego swego.
Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Przykazania: 7. i 8. dotyczą, oprócz „prostej” kradzieży, również oszustwa, czyli przywłaszczenia sobie dóbr nienależnych i przekupstwa w każdej postaci. Trochę dziwne, że szefowie Ekstraklasy, Ministrowie, władze policji – nie wiedzą o tym…

Nawet jeśli już wiele czasu upłynęło od ich komunii, mają przecież wnuki!

Udostępnij!

Dodaj komentarz