Ekstraklasa Ślepców! cz. 1

Angielski pacjent, czyli pałą po głowie!

Kibice! Kibole! Doceńcie nasze poświęcenie. Tylko dla Was! Obszerny skrót, bo całości czytać się nie da!

Wywiad z doktorem Sewerynem Dmowskim. Doktór Dmowski jest wykładowcą akademickim Uniwersytetu Warszawskiego, badaczem i ekspertem w sprawach politycznych, społecznych, kulturowych i marketingowych aspektów współczesnego futbolu. Na jego wizytówce napisane jest też, że jest:

„Niezależnym ekspertem, doradzającym w spółce Ekstraklasa SA, w kwestii bezpieczeństwa.”

Trzeba od razu zapytać: Od KOGO niezależnym! Czy od tych, którzy płacą? Czy też robi za darmo?

Pan doktór jest też prezesem zarządu fundacji „Centrum badań nad futbolem.”

Oto, jak „ekspert” opowiada o słynnym już audycie, który jacyś angielscy gliniarze prowadzili na naszej, naszej, polskiej, warszawskiej Legii!

„Znaleźliśmy firmę, która jest bardzo [bla, bla, bla] I na miejscu zjawili się angielscy policjanci. […] Przyjechali więc sprawdzić Legię, infrastrukturę, procedury bezpieczeństwa […] Oglądali na przykład nagrania z meczu z Jagiellonią […] Zaczęło się od oprowadzenia po stadionie, ale najważniejszy był mecz z Lechem, podczas którego biegaliśmy po całym stadionie. Obaj potrafili na przykład podejść do stewarda czy ochroniarza i zapytać o zakres jego obowiązków, wcześniejsze szkolenia i tym podobne. […] Spędziliśmy mnóstwo czasu rozmawiając o tych angielskich metodach walki z chuligaństwem i oni podkreślali, że […]”

UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA! UWAGA!UWAGA! UWAGA!

[…] To nie jest tak, że dali komuś pałką po głowie i koniec!

A Szanowny Pan Doradca liczył, że pała wystarczy…

Udostępnij!

Dodaj komentarz