Sumo na żywo! Transmisja!

Sumo na żywo! Transmisja!

Pod tym linkiem znajdziecie bezpośrednią relację z odbywających się dziś i jutro w Wawrze pod Warszawą Mistrzostw Europy w Sumo!

Mistrzostwa Europy w Sumo 2014 planowano rozegrać na Krymie. Jednak, za sprawą niespokojnej sytuacji politycznej, okazało się to niemożliwe. Organizacji podjęła się więc Polska. Najważniejsze europejskie zawody odbędą się więc rok po roku w naszym kraju. Dokładnie, jak w 2013 miejscem imprezy będzie podwarszawski Wawer.

Serdecznie zapraszamy kibiców na tę imprezę. Szczególnie zaś Panów Trenerów i zawodników Mieszanych Sztuk Walki. Będzie to naprawdę wielka okazja do podpatrzenia technik i chwytów, a przede wszystkim – dynamiki walki. Oczywiście, walka w Sumo trwa sekundy, czasem ułamki sekund, ale liczba technik jakie są stosowane jest imponująca.

Polskie MMA – warto pamiętać – ma pewne „powiązania” z sumo. Choćby, można powiedzeć „osobowe”. To przecież Sławomir Wojciech Luto -zapaśnik, a następnie sumoka, pierwszy mistrz Polski w tej dyscyplinie i pierwszy polski medalista na europejskiej arenie – stoczył pokazowy pojedynek na zasadach Vale Tudo w klatce, z Mirosławem Oknińskim. Mirek w ten sposób promował BJJ, Vale Tudo, a w konsekwencji Mieszane Sztuki Walki.

Z sumo związani są również dwaj bracia bliźniacy Hubert i Robert Roszkiewicz, którzy uczestniczą w przygotowaniach wielu zawodników polskiego MMA. Obecnie Robert Roszkiewicz pomaga Krzysztofowi Jotko w dziedzinie zapasów, przed majowym występem na UFC.

Każdego kibica sumo zachwyci i „wkręci” na sto procent!

W Wawrze, a dokładnie w Hali OSiR w Falenicy, przy Trakcie Lubelskim zobaczymy ponad 200 sportowców z 12 państw.

Program zawodów:

26 kwietnia (sobota)

9.00-15.00 rywalizacja młodzieżowców do lat 21 oraz turnieje drużynowe;

15.00 -19.00 rywalizacja indywidualna młodzieżowców do lat 23;

27 kwietnia (niedziela)

9.30 -11.30 turnieje drużynowe kobiet i mężczyzn do lat 23;

11.30- 19.00 ME seniorów i seniorek (indywidualnie i drużynowo).

Szkoleniowcy Polskiego Związku Sumo zdecydowali, że w rozpoczynających się 26 kwietnia mistrzostwach Europy w falenickiej hali zaprezentuje się 49 kobiet i mężczyzn. Liczą na sukces, podobnie jak przed rokiem, kiedy biało-czerwoni wywalczyli 45 medali.

Każdy, kto interesuje się sportami walki – powinien tam być!

Na filmie: Robert Roszkiewicz i Krzysztof Jotko.

Udostępnij!

Dodaj komentarz