Sumo na żywo! Transmisja! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Sumo na żywo! Transmisja!

Sumo na żywo! Transmisja!

Pod tym linkiem znajdziecie bezpośrednią relację z odbywających się dziś i jutro w Wawrze pod Warszawą Mistrzostw Europy w Sumo!

Mistrzostwa Europy w Sumo 2014 planowano rozegrać na Krymie. Jednak, za sprawą niespokojnej sytuacji politycznej, okazało się to niemożliwe. Organizacji podjęła się więc Polska. Najważniejsze europejskie zawody odbędą się więc rok po roku w naszym kraju. Dokładnie, jak w 2013 miejscem imprezy będzie podwarszawski Wawer.

Serdecznie zapraszamy kibiców na tę imprezę. Szczególnie zaś Panów Trenerów i zawodników Mieszanych Sztuk Walki. Będzie to naprawdę wielka okazja do podpatrzenia technik i chwytów, a przede wszystkim – dynamiki walki. Oczywiście, walka w Sumo trwa sekundy, czasem ułamki sekund, ale liczba technik jakie są stosowane jest imponująca.

Polskie MMA – warto pamiętać – ma pewne „powiązania” z sumo. Choćby, można powiedzeć „osobowe”. To przecież Sławomir Wojciech Luto -zapaśnik, a następnie sumoka, pierwszy mistrz Polski w tej dyscyplinie i pierwszy polski medalista na europejskiej arenie – stoczył pokazowy pojedynek na zasadach Vale Tudo w klatce, z Mirosławem Oknińskim. Mirek w ten sposób promował BJJ, Vale Tudo, a w konsekwencji Mieszane Sztuki Walki.

Z sumo związani są również dwaj bracia bliźniacy Hubert i Robert Roszkiewicz, którzy uczestniczą w przygotowaniach wielu zawodników polskiego MMA. Obecnie Robert Roszkiewicz pomaga Krzysztofowi Jotko w dziedzinie zapasów, przed majowym występem na UFC.

Każdego kibica sumo zachwyci i „wkręci” na sto procent!

W Wawrze, a dokładnie w Hali OSiR w Falenicy, przy Trakcie Lubelskim zobaczymy ponad 200 sportowców z 12 państw.

Program zawodów:

26 kwietnia (sobota)

9.00-15.00 rywalizacja młodzieżowców do lat 21 oraz turnieje drużynowe;

15.00 -19.00 rywalizacja indywidualna młodzieżowców do lat 23;

27 kwietnia (niedziela)

9.30 -11.30 turnieje drużynowe kobiet i mężczyzn do lat 23;

11.30- 19.00 ME seniorów i seniorek (indywidualnie i drużynowo).

Szkoleniowcy Polskiego Związku Sumo zdecydowali, że w rozpoczynających się 26 kwietnia mistrzostwach Europy w falenickiej hali zaprezentuje się 49 kobiet i mężczyzn. Liczą na sukces, podobnie jak przed rokiem, kiedy biało-czerwoni wywalczyli 45 medali.

Każdy, kto interesuje się sportami walki – powinien tam być!

Na filmie: Robert Roszkiewicz i Krzysztof Jotko.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij