Promocja Janowicza! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Promocja Janowicza!

Znamy w końcu przyczynę „nieco kontrowersyjnego” zachowania Jerzego „Jerzyka” Janowicza! Jego ojciec Jerzy Senior Janowicz pełni w Zarządzie Polskiego Związku Tenisowego funkcję Wiceprezesa do Spraw Promocji! Gratulacje, Panie Jerzy! Naprawdę się udało!

Pamiętacie sławną konferencję prasową po przegranej w tenisowym Pucharze Davisa? Polska uległa Chorwacji. Gwoździem do trumny była porażka Jerzego Janowicza z Marinem Ciliciem. Wcześniej, po pierwszym meczu, gdy wynik brzmiał 2:0 dla przeciwnika, Jerzy Janowicz wydarł się na Tomasza Tomaszewskiego i krzyczał:

„Jest pan pseudo przyjacielem! Nie mam zamiaru z panem rozmawiać!”

Potem Polacy zdobyli punkt w deblu.

Ostatniego dnia meczu była więc szansa na wygraną. Kiedy jednak było już pozamiatane – odbyła się też konferencja prasowa. Padło na niej pytanie, czy poprzeczka nie była zawieszona za wysoko?

Na to Janowicz zaczął krzyczeć:

„Jesteśmy krajem, w którym nie ma żadnych perspektyw, czy to w sporcie, w biznesie czy w życiu prywatnym. Studenci studiują tylko po to, żeby z tego kraju wyjechać. Trenujemy w jakichś szopach i to nie tylko tenisiści. Przecież Zbigniew Bródka żeby trenować, musiał wyjechać z kraju – krzyczał coraz głośniej. Dlaczego macie takie oczekiwania wobec nas?! Może sami wyjdźcie na kort! Przepracujcie całe życie na korcie i dopiero potem miejcie oczekiwania! To już mnie śmieszy! […] Przeżyjcie to, co sportowcy przeżywają! Nie ma żadnej pomocy! W żadnym sporcie! Każdy musi orać, żeby coś osiągnąć! Czytam wasze artykuły i mi się śmiać chce. Kim jesteście, żeby mieć takie oczekiwania?!”

Minęło troszkę czasu i swoje zdanie ogłosił ojciec Jerzego Janowicza. W rozmowie z Faktem powiedział:

„Uważam, że na tej konferencji powiedział prawdę i biję mu brawa za jego słowa. Może tylko wyraził to w trochę złej formie. Ale niech mi pan powie, kto rozsądny zadaje takie pytanie po czterech godzinach walki? […] Mamy do czynienia z grupą marnych ludzi, którzy na krytyce Jurka próbują zbić jakiś kapitał. To żenujące i smutne.”

Panie Seniorze Janowicz!

Zapytanie zawodnika o taką sprawę, jak nieoczekiwana porażka jest czymś zwykłym i całkowicie normalnym! Zrobiłem w życiu tysiące materiałów ze sportowcami, nie tylko po wygranych, ale też po porażkach. Często zaskakujących, często bolesnych. Nikt, nigdy nie odpowiedział mi w tak chamski sposób!

Panie Prezesie Krzysztofie Suski!

Czy wyciągnie Pan jakieś konsekwencje wobec Janowiczów?

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij