Zielińscy najsilniejsi!

Jest taki klub, który nazywa się „Tarpan”. Działa nieprzerwanie, od 1947 roku w parotysięcznej miejscowości Mrocza, 35 kilometrów od Bydgoszczy, drogą na Więcbork. Klub ma 3 sekcje: brydża sportowego, piłki nożnej i podnoszenia ciężarów.

W klubie tym, pod okiem Pana Trenera Ireneusza Chełmowskiego trenowali bracia: Adrian i Tomasz Zielińscy! Kilka lat temu, po nagłej śmierci Pana Trenera Chełmowskiego – obowiązki jego podjął Jerzy Śliwiński. To doświadczony zawodnik, a obecnie – już – doświadczony trener. Pracował już w kadrze jako asystent Jacka Chruściewicza.

Dziś [11 kwietnia 2014] wydarzyła się rzecz bez precedensu w całej historii światowego podnoszenia ciężarów! Dwaj bracia zajęli na Mistrzostwach Europy pierwsze i drugie miejsce!

Adrian Zieliński [Brat Starszy] zdobył złoto w kat. 94 kg. Tomasz Zieliński [Brat Młodszy] zdobył srebro w tejże kategorii.

Jak to było? Rwanie:

Adrian dwoma pierwszymi podejściami (170 i 175 kg) objął prowadzenie. Potem dodał jeszcze pięć kilogramów! Tomasz, z wynikiem 170 kg był czwarty po rwaniu.

Podrzut:

Obaj panowie zaliczyli po 205 kg w pierwszym podejściu. Następnie – po 210 kg. To „wystarczyło” do złota i srebra.

Adrian Zieliński osiągnął „Koronę” w podnoszeniu ciężarów. Złoto na Igrzyskach, Złoto na M. Świata i złoto na M. Europy. Jest więc czwartym polskim ciężarowcem z takim wynikiem. Wcześniej „Koronę” zdobyli Ireneusz Paliński, Waldemar Baszanowski i Zygmunt Smalcerz.

Zadanie dla Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów na najbliższe miesiące: Wykorzystać ten sukces! Jak? Zacząć od bardzo dokładnego planu działań medialnych, mających na celu popularyzację tej dyscypliny! Teraz, za czasów prezesury Szymona Kołeckiego jest i tak dużo lepiej, niż było. Ale… Transmisje z zawodów są śmiertelnie nudne, okazjonalne materiały – banalne. My – Kibole.pl – możemy podpowiedzieć, jak to zrobić, ale nie za darmo:-) Jeśli chcecie – wiecie do kogo dzwonić:-) 

Na zdjęciu czołowym: Bracia Zielńscy, w środku Jerzy Śliwiński.
Na zdjęciu Jana Rozmarynowskiego: Bracia Zielińscy i Świętej Pamięci Trener Ireneusz Chełmowski.

chelmowski

Udostępnij!

Dodaj komentarz