Zielińscy najsilniejsi! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Zielińscy najsilniejsi!

Jest taki klub, który nazywa się „Tarpan”. Działa nieprzerwanie, od 1947 roku w parotysięcznej miejscowości Mrocza, 35 kilometrów od Bydgoszczy, drogą na Więcbork. Klub ma 3 sekcje: brydża sportowego, piłki nożnej i podnoszenia ciężarów.

W klubie tym, pod okiem Pana Trenera Ireneusza Chełmowskiego trenowali bracia: Adrian i Tomasz Zielińscy! Kilka lat temu, po nagłej śmierci Pana Trenera Chełmowskiego – obowiązki jego podjął Jerzy Śliwiński. To doświadczony zawodnik, a obecnie – już – doświadczony trener. Pracował już w kadrze jako asystent Jacka Chruściewicza.

Dziś [11 kwietnia 2014] wydarzyła się rzecz bez precedensu w całej historii światowego podnoszenia ciężarów! Dwaj bracia zajęli na Mistrzostwach Europy pierwsze i drugie miejsce!

Adrian Zieliński [Brat Starszy] zdobył złoto w kat. 94 kg. Tomasz Zieliński [Brat Młodszy] zdobył srebro w tejże kategorii.

Jak to było? Rwanie:

Adrian dwoma pierwszymi podejściami (170 i 175 kg) objął prowadzenie. Potem dodał jeszcze pięć kilogramów! Tomasz, z wynikiem 170 kg był czwarty po rwaniu.

Podrzut:

Obaj panowie zaliczyli po 205 kg w pierwszym podejściu. Następnie – po 210 kg. To „wystarczyło” do złota i srebra.

Adrian Zieliński osiągnął „Koronę” w podnoszeniu ciężarów. Złoto na Igrzyskach, Złoto na M. Świata i złoto na M. Europy. Jest więc czwartym polskim ciężarowcem z takim wynikiem. Wcześniej „Koronę” zdobyli Ireneusz Paliński, Waldemar Baszanowski i Zygmunt Smalcerz.

Zadanie dla Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów na najbliższe miesiące: Wykorzystać ten sukces! Jak? Zacząć od bardzo dokładnego planu działań medialnych, mających na celu popularyzację tej dyscypliny! Teraz, za czasów prezesury Szymona Kołeckiego jest i tak dużo lepiej, niż było. Ale… Transmisje z zawodów są śmiertelnie nudne, okazjonalne materiały – banalne. My – Kibole.pl – możemy podpowiedzieć, jak to zrobić, ale nie za darmo:-) Jeśli chcecie – wiecie do kogo dzwonić:-) 

Na zdjęciu czołowym: Bracia Zielńscy, w środku Jerzy Śliwiński.
Na zdjęciu Jana Rozmarynowskiego: Bracia Zielińscy i Świętej Pamięci Trener Ireneusz Chełmowski.

chelmowski

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij