Znów policyjna kupa! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Znów policyjna kupa!

Jako, że temat „śmierdzący” – zacznijmy od muzycznego wprowadzenia:

W ubiegłym roku, dokładnie 15 września, o godzinie 17.53, na ulicy Konwiktorskiej w Warszawie – znalazła się solidna, końska kupa! Leżała dokładnie na środku chodnika, pomiędzy przystankami Konwiktorska 01, Konwiktorska 02. Nasz reporter powziął podejrzenie, że wzmiankowaną kupę wykonał policyjny koń, zaangażowany (wraz z jeźdźcem) do „zabezpieczania” meczu czwartej ligi, pomiędzy Polonią Warszawa, a Amatorem Maszewo, wygranym przez Czarne Koszule 1:0. Kupa leżała na chodniku do 24.00. Niewykluczone, że leżała tam dłużej, ale nasz reporter musiał już zejść ze stanowiska.

Kupa

Dziś temat końskiej kupy – powraca… Czytamy wpis z dnia 09.04.2014 na stronie policja.pl

Sam tytuł zwala z nóg, jak cios białej „lolki” z wysokości konia.

„Unijny projekt dla policyjnych jeźdźców”!

Dalej czytamy, że:

Za 43 000 (czterdzieści trzy) tysiące euro z programu Leonardo da Vinci – polscy policjanci na koniach – uczyli się:

„ […] fachowego słownictwa z dziedzin jeździectwa i hippologii.”

oraz ćwiczyli:

„zwroty używane w różnych sytuacjach dnia codziennego zarówno w formule działań grupowych, jak i na zajęciach >one to one<, z lektorem, co umożliwiło przełamanie wszelakich barier i oporów przed używaniem języka obcego!”

KonWpolicji

Co wynika z tego bełkotu? Wynika wprost, że dowódcom polskiej policji wydaje się, że policjantowi łatwiej jest walnąć cudzoziemca pałą w łeb, niż zadać mu pytanie: How are you? Lub Can I help you?

Drugi cel na który wydano kasę to: wyjazd naszych, polskich policjantów do zespołów konnych Policji Regionu Avon and Somerset, który zostało zaplanowane w terminie od 18 do 25 maja 2014.

Nasi „ułani” będą się na Wyspach uczyć i doskonalić”

„Wsparcie kompetencji i udoskonalenie posiadanych umiejętności z zakresu realizacji zadań związanych z zabezpieczeniem imprez o charakterze masowym […]”

oraz:

„Poprawiać system szkoleniowego polskich jeźdźców, w oparciu o wymianę dobrych praktyk pomiędzy stroną polską a brytyjską.”

koniePoscig

Co wynika z tego bełkotu? Wynika wprost, że dowodzący naszą policją, za pieniądze Unii Europejskiej, kładą lachę na dorobek polskiej jazdy, wywodzący się z wczesnego średniowiecza, słynący odsieczą wiedeńską, na Husarię – słusznie uznawaną za najlepszą kawalerię świata!

Ci ludzie biorą w Polsce, parszywe srebrniki z Unii, za zamazywanie polskiej historii! Gdyby, zamiast jeździć do Anglii, czy gdziekolwiek, poszli do czytelni i zaznajomili się z historią polskiej jazdy, a potem – przekazali to podwładnym – efekt byłby na pewno lepszy.

konMO

Kibole, Kibice! Ja tu nie chcę wyśmiewać polskiej policji! Pragnę Wam tylko uświadomić, jakim złem jest Unia Europejska. Jak bardzo dąży do wynarodowienia nas – Polaków!

Pozornie niezwiązane sprawy: szkolenie naszych konnych policjantów w Anglii i audyt bezpieczeństwa na stadionie Legii, prowadzony przez angielską firmę… Czy to nie daje do myślenia? Czy nie jest to świadome blokowanie polskich dokonań? Polskiej historii?

My – Kibice, jesteśmy Patriotami! Łączy nas, choć czasem i dzieli, nasz patriotyzm lokalny. Łączy nas, już bez podziałów, miłość Ojczyzny!

Kusi nas (nie da się ukryć) szmal z Brukseli. Bądźmy bardzo ostrożni i wobec tych materialnych, i tych innych „europejskich” pokus.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij