Znów policyjna kupa!

Jako, że temat „śmierdzący” – zacznijmy od muzycznego wprowadzenia:

W ubiegłym roku, dokładnie 15 września, o godzinie 17.53, na ulicy Konwiktorskiej w Warszawie – znalazła się solidna, końska kupa! Leżała dokładnie na środku chodnika, pomiędzy przystankami Konwiktorska 01, Konwiktorska 02. Nasz reporter powziął podejrzenie, że wzmiankowaną kupę wykonał policyjny koń, zaangażowany (wraz z jeźdźcem) do „zabezpieczania” meczu czwartej ligi, pomiędzy Polonią Warszawa, a Amatorem Maszewo, wygranym przez Czarne Koszule 1:0. Kupa leżała na chodniku do 24.00. Niewykluczone, że leżała tam dłużej, ale nasz reporter musiał już zejść ze stanowiska.

Kupa

Dziś temat końskiej kupy – powraca… Czytamy wpis z dnia 09.04.2014 na stronie policja.pl

Sam tytuł zwala z nóg, jak cios białej „lolki” z wysokości konia.

„Unijny projekt dla policyjnych jeźdźców”!

Dalej czytamy, że:

Za 43 000 (czterdzieści trzy) tysiące euro z programu Leonardo da Vinci – polscy policjanci na koniach – uczyli się:

„ […] fachowego słownictwa z dziedzin jeździectwa i hippologii.”

oraz ćwiczyli:

„zwroty używane w różnych sytuacjach dnia codziennego zarówno w formule działań grupowych, jak i na zajęciach >one to one<, z lektorem, co umożliwiło przełamanie wszelakich barier i oporów przed używaniem języka obcego!”

KonWpolicji

Co wynika z tego bełkotu? Wynika wprost, że dowódcom polskiej policji wydaje się, że policjantowi łatwiej jest walnąć cudzoziemca pałą w łeb, niż zadać mu pytanie: How are you? Lub Can I help you?

Drugi cel na który wydano kasę to: wyjazd naszych, polskich policjantów do zespołów konnych Policji Regionu Avon and Somerset, który zostało zaplanowane w terminie od 18 do 25 maja 2014.

Nasi „ułani” będą się na Wyspach uczyć i doskonalić”

„Wsparcie kompetencji i udoskonalenie posiadanych umiejętności z zakresu realizacji zadań związanych z zabezpieczeniem imprez o charakterze masowym […]”

oraz:

„Poprawiać system szkoleniowego polskich jeźdźców, w oparciu o wymianę dobrych praktyk pomiędzy stroną polską a brytyjską.”

koniePoscig

Co wynika z tego bełkotu? Wynika wprost, że dowodzący naszą policją, za pieniądze Unii Europejskiej, kładą lachę na dorobek polskiej jazdy, wywodzący się z wczesnego średniowiecza, słynący odsieczą wiedeńską, na Husarię – słusznie uznawaną za najlepszą kawalerię świata!

Ci ludzie biorą w Polsce, parszywe srebrniki z Unii, za zamazywanie polskiej historii! Gdyby, zamiast jeździć do Anglii, czy gdziekolwiek, poszli do czytelni i zaznajomili się z historią polskiej jazdy, a potem – przekazali to podwładnym – efekt byłby na pewno lepszy.

konMO

Kibole, Kibice! Ja tu nie chcę wyśmiewać polskiej policji! Pragnę Wam tylko uświadomić, jakim złem jest Unia Europejska. Jak bardzo dąży do wynarodowienia nas – Polaków!

Pozornie niezwiązane sprawy: szkolenie naszych konnych policjantów w Anglii i audyt bezpieczeństwa na stadionie Legii, prowadzony przez angielską firmę… Czy to nie daje do myślenia? Czy nie jest to świadome blokowanie polskich dokonań? Polskiej historii?

My – Kibice, jesteśmy Patriotami! Łączy nas, choć czasem i dzieli, nasz patriotyzm lokalny. Łączy nas, już bez podziałów, miłość Ojczyzny!

Kusi nas (nie da się ukryć) szmal z Brukseli. Bądźmy bardzo ostrożni i wobec tych materialnych, i tych innych „europejskich” pokus.

Udostępnij!

Dodaj komentarz