Nowy trener Krzysztofa Jotko!

Dowiedzieliśmy się o tym dosłownie przed chwilą! Wybaczcie sensacyjny tytuł:-)

Krzysztof Jotko ma NOWEGO trenera w swoim zespole – tak to powinno brzmieć dokładnie. Chciałem jednak dać szansę złapania się na haczyk wszystkim tym, którzy nie pałają sympatią do Mirosława „Mirasa” Oknińskiego! Żeby choć przez minutę pomyśleli, że coś się dzieje nie po jego myśli. „Miras” nadal jest koordynatorem przygotowań Krzysztofa Jotko do kolejnej Gali UFC, która odbędzie się w maju w Berlinie. Sztab został poszerzony o specjalistę od zapasów – Roberta Roszkiewicza.

Okniński i Robert Roszkiewicz współpracowali już w 2009 roku, przygotowując Mariusza Pudzianowskiego do debiutanckiej walki Mieszanych Sztuk Walki na KSW. Jak pewno wszyscy pamiętają Pudzian pokonał wtedy Marcina Najmana.

Robert Roszkiewicz (podobnie jak jego ojciec i brat bliźniak Hubert) uprawiał zapasy w stylu wolnym od 1994 roku. Ma w dorobku złota mistrzostw Polski juniorów, był w pierwszej dziesiątce świata wśród juniorów. W sumo zdobył brąz na mistrzostwach Polski i Pucharze Europy.

Podczas studiów w USA – trzykrotnie (2002, 2004, 2005) zdobył tytuł ALL American i został wpisany do Księgi Najlepszych Zapaśników Uniwersyteckich.

W 2004 r. dla NorthWest College wywalczył tytuł drużynowego mistrza Stanów Zjednoczonych w zapasach, w wersji NJCAA. W tym samym roku wywalczył w wadze ciężkiej indywidualny tytuł mistrzowski. Za te osiągnięcia został odznaczony przez Polski Związek Zapaśniczy Kapitułą Złotego Honorowego Pierścienia Olimpijskiego.

Rok później, w 2005 roku, w barwach Lindenwood Uniwersity wywalczył tytuł drużynowego mistrza USA, w wersji NAIA.

Robert i Hubert Roszkiewicz prowadzą wspólnie Studio Treningu Personalnego w Piasecznie.

Udostępnij!

One comment

Dodaj komentarz