Audyt na Legii! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Audyt na Legii!

Dlaczego najnowocześniejszy polski klub piłkarski, prowadzony przez doświadczonych przedsiębiorców, zaprasza do audytu bezpieczeństwa zagraniczną firmę? Dlaczego Pan Prezes nieco mija się z dokładnym tłumaczeniem, informując że firma ta jest członkiem największej europejskiej instytucji (ESSMA) zajmującej się bezpieczeństwem stadionowym? ESSMA (European Stadium & Safety Management Association) – nie jest instytucją! Jest stowarzyszeniem. Faktycznie, stale współpracuje z UEFA. Zajmuje się działalnością non-profit, zrzesza stowarzyszenia sportowe. Zajmuje się badaniem i wymianą informacji dotyczących bezpieczeństwa na stadionach […] Promuje również międzynarodową współpracę […]

Krótko mówiąc – sprawia wrażenie „parasola”, czyli poważnie wyglądającego stowarzyszenia, które zajmuje się nie wiadomo czym i do tego za darmola!

Dziś 4 kwietnia 2014 prezes Legia Warszawa Bogusław Leśnodorski poinformował:

„W tym tygodniu zakończył się audyt bezpieczeństwa stadionu przy Łazienkowskiej 3. Przeprowadziła go Select Management Security Ltd., renomowana brytyjska firma specjalistyczna, będąca członkiem European Stadium & Safety Management Association (ESSMA) – najlepszej i największej europejskiej instytucji zajmującej się bezpieczeństwem stadionowym, stale współpracującej z UEFA. […] Niezależny audyt przeprowadzany przez zewnętrzną firmę miał ocenić środowisko w którym Klub funkcjonuje planując i realizując politykę bezpieczeństwa, przedstawić rekomendacje jak w tym środowisku skuteczniej eliminować ryzyka imprezy masowej oraz dać nam odpowiedź na pytanie co jeszcze możemy zrobić, aby nasz obiekt był jeszcze bezpieczniejszy, a kibice mogli się na nim czuć w pełni komfortowo. […] W swojej pracy audytorzy skupili się na ocenie procedur i zabezpieczeń stosowanych podczas meczów Legii na stadionie przy Łazienkowskiej. Jako obserwatorzy brali udział we wszystkich etapach przygotowania zabezpieczenia meczu z Lechem. W trakcie spotkania śledzili pracę agencji ochrony oraz pracowników Klubu. Przyglądali się także pracy Policji oraz przedstawicieli władz miasta oraz wojewody w procesie zabezpieczenia meczu. […] Audytorzy przygotowują teraz raport końcowy, który zostanie przekazany władzom Legii Warszawa w najbliższych dniach.”

Uważam, że działania władz Legii są pokazówką, obliczoną na doraźne dostarczenie argumentów wojewodzie, Komisji Ligii, Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, UEFA i policji, że – „Przecież zrobiliśmy wszystko, co można było zrobić!” Wątpię też w rzetelność audytu.

Wyobraźcie sobie sytuację odwrotną. Na przykład klub angielski zaprasza naszych (nawet doświadczonych) policjantów, żeby ocenili bezpieczeństwo… Czy to miałoby sens? Chyba nie.

Jako osobie, która nosiła z dumą dres Legii Warszawa od 1968 do 1976 roku – jest mi wstyd, że mój klub, polski klub, warszawski klub – zatrudnia obcych. Nie rozumiem tego zupełnie. Po prostu nie rozumiem.

Nie rozumiem też, jak można „bezpieczeństwo” na stadionie oceniać przez pryzmat wysokości płotków i szerokości bramek! To jest leczenie raka – plastrem! Bezpieczeństwo na stadionie piłkarskim i wszędzie indziej – zależy tylko i wyłącznie od „stanu posiadania” społeczeństwa. A to, z kolei, zależy tylko od ustroju.

Nawet na pancernym stadionie, nawet za wysokimi kratami, nawet po rewizji osobistej i prześwietlaniu bagaży, selekcji kibiców, nawet jeśli za każdym kibicem stanie sędzia i prokurator – nie będzie bezpiecznie! Nie będzie bezpiecznie, gdy ludzie mają się bardzo źle, gdy nie mają nadziei na lepsze jutro!

Próżna wasza praca, panowie audytorzy… Sorry, this is Poland…  

2 replies to this post
  • 1 – Nic nie usprawiedliwia bandytyzmu!
   2 – Bandytyzmu na trybunach nie ma!
   3 – Czasem jest biegania, niecelne ciosy i kopnięcia oraz przekleństwa! Znacznie częściej jest doping, oprawy o treści patriotycznej i piękna atmosfera!
   4 – Tragiczna kondycja a raczej rozkład naszego Państwa, „kolorowa nędza” oraz brak wzorów i perspektyw dla młodych ludzi jest przyczyną frustracji i buntowniczych nastrojów. To jest normalne i mamy z tym do czynienia w wielu krajach. Są wyjątki, na przykład USA. Tam ludzie są szczęśliwi i na meczach mają dobry nastrój, który chcą pokazać.

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij