Ściema na Legii!

Mija czwarty dzień audytu na Legii!

Prezes Legii Warszawa Pan Bogusław Leśnodorski informuje, że:

„W sobotę (29.03) rozpocznie się zapowiadany wcześniej przez Klub zewnętrzny audyt bezpieczeństwa stadionu przy Łazienkowskiej 3. Przeprowadzi ją Select Management Security Ltd. – renomowana brytyjska firma specjalistyczna, która przyśle do Warszawy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zabezpieczaniu meczów piłki nożnej na Wyspach, w tym także podczas rozgrywek angielskiej Premier League.”

Zaglądamy na stronę firmy i czytamy:

Select Management & Security Ltd została założona w styczniu 2006 roku. Wniosek? Działa dziewięć lat i sama siebie nazywa „młodą, ale szybko rozwijającą się firmą”.

Prezes Legii informuje dalej:

„Do Warszawy przyjedzie dwuosobowy zespół audytorów, w skład którego wchodzą Andrew McQuillan i Peter Driver.”

Andrew McQuillan przez wiele lat „zabezpieczał setki meczów na całym świecie i odpowiadał za bezpieczeństwo kilku północnoirlandzkich stadionów piłkarskich.”

Peter Driver przez ponad 30 lat służył w policji hrabstwa Manchester. Przez wiele lat był dowódcą operacji policyjnego zabezpieczania meczów piłkarskich organizowanych przez Manchester United oraz Manchester City.

O fachowości audytorów zapewnia nas dr Seweryn Dmowski (pracownik Instytutu Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego) oraz doradca Zarządu Ekstraklasy S.A., oraz Prezes Fundacja Centrum Badań nad Futbolem.

Dr Seweryn Dmowski jest autorem takich publikacji, jak:

S. Dmowski, A. Szałański, Globalna gra. Futbol jako czynnik w stosunkach międzynarodowych, „Społeczeństwo i Polityka”, 2012, nr 2

I wielu innych na podobnym poziomie…. Opublikował też artykuł rozważający czy: race są bezpieczniejsze od fajerwerków……

Na marginesie: stawka £ 6.25 za godzinę roboty w ochronie, jaką oferuje Select Management & Security Ltd – to nie jest jakaś rewelacja w Anglii.

Szczególnie, że musisz posiadać:

„Doskonałe umiejętności komunikacyjne, zarówno w mowie, jak i piśmie!”

s6

Specjalność: protesty i demonstracje….

s5

Specjalność: wykopki….

s4

Specjalność: słuchanie muzyki….

s3

Specjalność: parkingowy….

s2

Specjalność: cieć….

s1

Specjalność: stanie z ręcami z tyłu! Umiesz tak? Czy Angole mają nas tego uczyć?

Dla mnie sprawą zasadniczą jest to, że polska firma (Legia) w kontaktach z polską policją i polskimi władzami, oraz – co najważniejsze – Polakami Kibicami posługuje się „ekspertyzą” firmy brytyjskiej! To jest ściema lub/i granda!

Oczywiście – każdy prywatny właściciel firmy może robić co chce! Zatrudniać kogo chce. Ale – jeśli działa „w kontakcie” z krajową władzą i policją – musi się liczyć z tym, że będzie mocno krytykowany…

Szanowny Panie Prezesie Leśnodorski! Ja też zrobiłem audyt, tak po cichu. Audyt w sprawie: „Czy koleś zza granicy może cokolwiek nam pomóc w kwestii bezpieczeństwa?” Moim Audytorem był emerytowany milicjant/policjant z Warszawy. Przeczytał o Pańskim audycie i powiedział: „Gówno może jakiś szeryf na naszym podwórku! To ściema!”

Udostępnij!

Dodaj komentarz