Ustawa o ustawkach!

Ten artykuł opublikowaliśmy na stronie 30 marca 2014. Jak teraz wygląda policja? Przecież na całym świecie uprawia się i pokazuje publicznie zawody pod nazwą Fighting Team Championship. Przecież Drużyna Lech Poznań Hooligans wygrała w finale Fighting Team Championship z CSKA Moskwa!

Przecież Ustawa o sporcie mówi:

Art. 2. [Sport]

1. Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

Dlaczego więc kibicom zespołów Wielim Szczecinek i Gwardia Koszalin grozi 3 lata więzienia?

Panie Ministrze Sportu (i Turystyki) Andrzeju Biernacie!

Mamy nadzieję, że szybciutko zainicjuje Pan działanie Polskiego Związku Walk Drużynowych! To wielka szansa na promocję Polski na międzynarodowej arenach!

30 marca pisaliśmy, że:

Jak podaje strona policja.pl Centralne Biuro Śledcze zatrzymało sześć osób za uprawianie:

„Wszelkich form aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.”

Kompletnie nie wiadomo, dlaczego zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w bójce i zbiegowisku!

Podobno – sprawa (tocząca się od 2009 roku) dotyczy tak zwanych „ustawek”… a konkretnie walki zbiorowej pomiędzy kibicami zespołów Wielim Szczecinek i Gwardia Koszalin. Zawody te odbywały się z zastosowaniem rękawic co MMA oraz ochraniaczy na zęby.

Zawodnicy zostali ukarani dozorem policyjnym, zakazem stadionowym na Wielim Szczecinek i Gwardię Koszalin oraz mecze reprezentacji Polski, zabrano im też paszporty.

Za uprawianie sportu – grozi im do 3 lat więzienia!

Ustawa o sporcie mówi:

Art. 2. [Sport]

1. Sportem są wszelkie formy aktywności fizycznej, które przez uczestnictwo doraźne lub zorganizowane wpływają na wypracowanie lub poprawienie kondycji fizycznej i psychicznej, rozwój stosunków społecznych lub osiągnięcie wyników sportowych na wszelkich poziomach.

 Trzy lata więzienia za uprawianie sportu! Nie ma drugiego takiego kraju na świecie!  

pp1.jpg

Udostępnij!

6 comments

  1. U nas biurokracja już tak się rozrosła, że jeśli nie zarejestrujesz drużyny to za grę w ping ponga pójdziesz do więzienia.

  2. hmm… Ustawki to przecież forma aktywności fizycznej, co, nie?! dlaczego by nie zrobić z tego nowej dziedziny sportu !

    1. Dokładnie tak! Przecież „walki zbiorowe” typu odtwarzanie historycznych bitew są promowane. Ustawki z rozsądnymi przepisami to sport bardzo fajny. Ale przewiduję, że w Polsce, tu i teraz – nikt nie będzie miało dość jaj, żeby zezwolić lub zakazać. W efekcie będzie tak, jak kiedyś już miałem. Robiliśmy trening walki w lesie i jednym z elementów rozgrzewki był light contact każdy na każdego. Po 20 minutach przyjechała policja bo grzybiarze zadzwonili, że w lesie się naparzają:-)

Dodaj komentarz