Kibice Legii przeciw „tęczy”!

W sobotę 29 marca, w Warszawie, przed kościołem Najświętszego Zbawiciela odbyła się pikieta pod hasłem „Nie czerwona – nie TĘCZOWA – tylko Polska Narodowa!!!” Zebrani protestowali przeciwko odbudowie „tęczy” na Placu Zbawiciela.

Tencza

Pikietę zorganizowało Centrum Edukacyjne Powiśle, a udział wzięli przedstawiciele: Brygady Mazowieckiej ONR, Sekcji Kobiet Ruchu Narodowego, MAN – Młodzi Aktywni Nowocześni, Narodowej Warszawy, Polski Niepodległej Oddział Warszawa, kibice Legii Warszawa oraz okoliczni mieszkańcy.

Nie będzie zgody na odbudowę „tęczy”! – tak protestujący jasno określili swoje stanowisko.

Sprawa parszywego symbolu, postawionego na Placu Zbawiciela jest szczególnie drastyczna, ale nie jedyna w Warszawie i w Polsce. Jest jeszcze „palma” na Rondzie gen. Charles’a de Gaulle’a, była też jakaś dziwaczna struktura na rogu Alej Ujazdowskich i Pięknej i inne.

Sprawa w tym, że jeśli masz swoje mieszkanie, firmę czy dom – to możesz sobie powiesić na ścianie, czy postawić na podłodze co tylko chcesz! Możesz też – za swoje pieniądze – kupić sobie co tylko wydumasz i zapłacić każdą cenę. Ale warunek! Za własne!

Skąd się wzięły pieniądze wydane na „tęczę”? Z kasy miasta! Kto składa się na budżet miasta! My! Mieszkańcy swoimi podatkami.

To nie są pieniądze HGW! Idźmy dalej. Nikt nas, mieszkańców nie zapytał, czy chcemy tęczy! Dlatego, nawet gdy chodzi o inne, mniej drastyczne „projekty” – warto patrzeć na to, czyj jest teren i czyja jest kasa na wykonanie.

Patrzmy władzy na ręce!

Organizator zaprosił też:

Ponad partyjnymi i KLUBOWYMI podziałami – zapraszamy wszystkich PATRIOTÓW a zwłaszcza patriotycznych kibiców z Warszawy oraz z Poznania – tuż przed Derbami Polski, które odbędą się w tym dniu o godz. 15.30 na ul. Łazienkowskiej.

1962848_237813103069084_1393068277_n

Zdjęcie czołowe zostało nagrodzone przez Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

Fot. Marcin Wziontek Photography

Zdjęcie w tekście: strona organizatora.

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz