Ksiądz Jarek o wolności! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Ksiądz Jarek o wolności!

W swoim cotygodniowym felietonie na łamach Gazety Polskiej Codziennie i swoim blogu – Ksiądz Jarek Wąsowicz SDB wspomina o dwóch kibicowskich wątkach: rocznicę śmierci w wypadku dwóch fanów Lechii Gdańsk oraz represje w kibiców Śląska Wrocław.

„[…] W Gdańsku wspominaliśmy tragiczny wypadek autokaru z kibicami Lechii wracającymi z meczu wyjazdowego z Piastem Gliwice. W rocznicę tego wydarzenia na PGE Arenie staraniem Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” odsłonięto pamiątkową tablicę dedykowaną śp. Kamilowi Kąkolowi i śp. Tomkowi Górczyńskiemu. […]

W tym tygodniu rozpoczął się natomiast haniebny proces osób, które przerwały pamiętny występ Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. To kolejna paranoja III RP, że za bojkot stalinowskich aparatczyków stawia się przed sądami Rzeczypospolitej polskich patriotów. Prezydent Wrocławia najpierw zaprasza Baumana, a później jak gdyby nigdy nic chce oddawać hołd Żołnierzom Wyklętym, z którymi stalinowiec walczył z bronią w ręku. Najbardziej przejmującym momentem w telewizyjnej relacji było to, jak na sali sądowej oskarżeni kibice po kolei składali oświadczenia, że są dumni, iż mogli zaprotestować przeciwko promowaniu w Polsce utrwalacza komunistycznego reżimu. A ja jestem dumny z fanów Śląska, że pomimo represji, jakie na nich spadły, są wierni patriotycznym wartościom! Hej, Śląsk!”

 Kibice! Zaglądajcie na blog Księdza Jarka Wąsowicza! Czytajcie napis „Tylko orły szybują nad granią…”

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij