Ksiądz Jarek o wolności!

W swoim cotygodniowym felietonie na łamach Gazety Polskiej Codziennie i swoim blogu – Ksiądz Jarek Wąsowicz SDB wspomina o dwóch kibicowskich wątkach: rocznicę śmierci w wypadku dwóch fanów Lechii Gdańsk oraz represje w kibiców Śląska Wrocław.

„[…] W Gdańsku wspominaliśmy tragiczny wypadek autokaru z kibicami Lechii wracającymi z meczu wyjazdowego z Piastem Gliwice. W rocznicę tego wydarzenia na PGE Arenie staraniem Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” odsłonięto pamiątkową tablicę dedykowaną śp. Kamilowi Kąkolowi i śp. Tomkowi Górczyńskiemu. […]

W tym tygodniu rozpoczął się natomiast haniebny proces osób, które przerwały pamiętny występ Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim. To kolejna paranoja III RP, że za bojkot stalinowskich aparatczyków stawia się przed sądami Rzeczypospolitej polskich patriotów. Prezydent Wrocławia najpierw zaprasza Baumana, a później jak gdyby nigdy nic chce oddawać hołd Żołnierzom Wyklętym, z którymi stalinowiec walczył z bronią w ręku. Najbardziej przejmującym momentem w telewizyjnej relacji było to, jak na sali sądowej oskarżeni kibice po kolei składali oświadczenia, że są dumni, iż mogli zaprotestować przeciwko promowaniu w Polsce utrwalacza komunistycznego reżimu. A ja jestem dumny z fanów Śląska, że pomimo represji, jakie na nich spadły, są wierni patriotycznym wartościom! Hej, Śląsk!”

 Kibice! Zaglądajcie na blog Księdza Jarka Wąsowicza! Czytajcie napis „Tylko orły szybują nad granią…”

Udostępnij!

Dodaj komentarz