Idzie wiosna! cz. 2. - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Idzie wiosna! cz. 2.

W kilku kolejnych materiałach, jeszcze przed meczowym weekendem, postaramy się ogarnąć całą „wiosenną” epopeję polskiej Ekstraklasy. Poprzedni artykuł dotyczył treningu policji na Stadionie Miejskim w Poznaniu „Trenowali” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, z Oddziałów Prewencji, Antyterroryści oraz stewardzi klubu Lech Poznań. Napiszemy też o Legii Warszawa, która podwyższa płotki na trybunach.

Teraz czas na Wisłę Kraków i wojenną retorykę prezesa na łamach sport.pl

Prezes Wisły Jacek Bednarz zdecydował się na bezprecedensową w polskim futbolu konfrontację z kibolami. W odwecie członkowie Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków wzywają do bojkotu meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Po spotkaniu będzie można wstępnie oszacować koszt walki i prowadzącego w tym pojedynku. Powodzenie zależy od poparcia akcji klubu przez pozostałą część publiczności. […] Prezes Bednarz uniemożliwił około 400 osobom wstęp na dzisiejszy mecz (oraz dwa kolejne), podejrzewając je o współudział w wystrzeleniu rac w trakcie wcześniejszego spotkania z Ruchem Chorzów. […] Dopiero wieczorem okaże się, jaka część kibiców Wisły przeciwstawi się bojkotowi. Niektórzy fani się wahają, bo obawiają się przemocy. W internecie pojawiały się groźby, że każdy, kto przyjdzie na opuszczony sektor C i zostanie rozpoznany, musi liczyć się z opublikowaniem wizerunku i publicznym napiętnowaniem przez kiboli. Co z naznaczonym delikwentem może się stać później? Można się domyślić, że nic przyjemnego.”

Pan Prezes Wisły Jacek Bednarz „odlatuje” i w rysowaniu swojego planu, powołuje się na atak terrorystyczny na World Trade Center z 11 września 2001 roku. To – trzeba leczyć!

„Dopóki kiedyś samolot nie rozbił się o budynki, to nikt nie wyobrażał sobie, że coś takiego może się wyobrazić. Ja miałem to samo. Nie sądziłem, że ktoś może ostrzelać swój stadion i swoich – jak sami mówią – braci, dopóki na własne oczy tego nie zobaczyłem. Nie można udawać, że to się nie wydarzyło. Pokazano nam nowe pole zagrożeń i musimy zrobić wszystko, by było bezpieczniej. Teraz musimy być przygotowani na każde ryzyko. Musimy się zabezpieczyć tak, jak teraz cały świat zabezpiecza się przed samolotami wlatującymi w budynki. Z tego co wiem na dziś, to na stadionie będzie hiperbezpiecznie.”

Jak ciężko trzeba być chorym na głowę, żeby porównywać wydarzenia z 11 września 2001 roku z racami przelatującymi nad trybuną? Czy to da się leczyć?

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij