Niko Puhakka- Tatuaże

Przedwczesny morał: Tatuaże najlepiej robić po sześćdziesiątce, gdy ma się już ustabilizowane poglądy!

Najpierw wyjaśnienie dla młodszych:-) czytelników. Niko Puhakka zawodnik Mieszanych Sztuk Walki z Finlandii. Na KSW XIV (Łódź) wygrał turniej wagi lekkiej. Pokonał: Borysa Mańkowskiego (ćwierćfinał) i Holendra Dany’ego van Bergena (półfinał). Tamże zauważono, że sympatyczny Fin nosi tatuaże o treści zakazanej i niemile widzianej w Polsce. To wywołało skandal i o mało nie cofnęło opinii o polskim MMA do czasów słynnego filmu „Klatka” Sylwestra Latkowskiego. W rozegranym w Warszawie na Torwarze finale Niko Puhakka walczył w koszulce zakrywającej tatuaże. Nie zmieniło to jednak faktu, że w dużych mediach pojawiły się takie oto tytuły:

„Neofaszysta na KSW 14 to skandal!”

„Faszyści walczyli na warszawskim Torwarze!”

Niko Puhakka w finale pokonał Macieja Górskiego. Jego kolejną walkę w Polsce zaplanowano na galę KSW XVIII przeciwko Arturowi Sowińskiemu.

Jednak, na skutek nacisków opinii – Martin Lewandowski i Maciej Kawulski nie zaprosili więcej tej kontrowersyjnej osoby.

Ale… „kontrowersyjny” Fin znów się pojawi w naszym oktagonie, a konkretnie w Olsztynie podczas majowej (10.05.2014) Gali Warmia Heroes i w walce wieczoru zmierzyć się z Adrianem Zielińskim.

Już wszyscy o tym mówią!

Głos zabrał na swoim blogu Łukasz „Juras” Jurkowski.

„Idąc myśleniem wielu osób, które na fakt startu Niko Puhakki dostają gorączki i para dyszy im z uszu, można pokusić się o stwierdzenie, że w Polsce, aby móc rywalizować trzeba być totalnie szarym bezmózgim trollem, który ma bawić publiczność swoimi występami. Jakiekolwiek przekonania i ideologie nie są mile widziane. Jak się ma zatem do tego np. znak krzyża robiony przez zawodników tuż przed wejściem na arenę walki? Może kogoś przecież religijność obrażać. Jak zatem reagujecie, gdy zawodnicy z Kaukazu manifestują oddanie Allachowi? Oburzeniem? Ja często spotkałem się z opiniami, że za dużo tej religijności w polskich ringach i klatkach MMA.”

Organizatorzy Gali – Szymon Bońkowski i Paweł Derlacz piszą oficjalnie na swojej stronie:

„Prosimy zwrócić uwagę na wymiar tej walki pod kątem sportowym. Niepokonany w Polsce fiński fighter versus polski mistrz wagi lekkiej PLMMA. Już dziś wiadomo, że starcie to budzi wiele emocji patrząc także na odmienne style walki obu zawodników. Dlatego prosimy o zachowanie dla siebie obraźliwych słów i gestów, ponieważ nie ma ku temu żadnych podstaw i powodów. Dla nas Niko Puhakka to świetny zawodnik i sportowiec, a jak sam dodał to wszystko jest już za nim.”

 My – Kibole.pl – dodamy tylko jedną, naszą refleksję: Tatuaże najlepiej robić po sześćdziesiątce!

Poniżej w rozmowie z naczelnym MMAnews Wojtkiem Mrozowskim – Mirosław Okniński też odnosi się do sprawy Niko Puhakki, ale jak to Miras dokłada jeszcze kolejno: Mariuszowi Pudzianowskiemu za zmarnowany potencjał, Piotrkowi Jeleniewskiemu za to, że podbiera zawodników z innych teamów, bo ma „wejścia” w KSW, oraz… Nie! Nikomu już więcej Okniński nie dokłada!

okninskiM

Dobre wiadomości dla kibiców polskiego MMA są takie, że Orange Sport przedłuża umowę z Profesjonalną Ligą MMA do końca roku! Czeka nas jeszcze wiele imprez organizowanych przez PLMMA lub pod egidą PLMMA. Bardzo dobrze!

Udostępnij!

Dodaj komentarz