Walkower dla Jagiellonii!

Coś mi ta sprawa przypomina… Jakoś się kojarzy… Kibice pobili się na trybunach podczas meczu Ekstraklasy. Ta konkretnie sytuacja miała miejsce przy Łazienkowskiej, w Warszawie na meczu Legia – Jagiellonia Białystok. Mecz przerwano po pierwszej połowie. Komisja Ligi przyznała Jagiellonii Białystok walkower 3:0. Legia musi zapłacić karę 100 tysięcy. Ponadto najbliższy mecz Legia – Wisła Kraków (16 marca) odbędzie się bez widzów. Oba kluby dostały też zakaz organizacji wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na sześć miesięcy.

Mnie ta sytuacja kojarzy się ze…. ślubem!

Pan i Pani biorą ślub. Następnie razem z gośćmi udają się na wesele. Wesele toczy się spokojnie, aż tu nagle! Kilkunastu gości zaczyna się bić! Nikt nie ma siły ich uspokoić. Wpada policja i zatrzymuje walczących.

Wtedy pojawia się urzędnik stanu cywilnego i oświadcza, że zawarte przed chwilą małżeństwo – jest nieważne!

Nikt z gości nie może też uczestniczyć w żadnym innym ślubie przez 6 miesięcy! Dom weselny zostaje zamknięty na określony czas!

Prawo w Polsce jest do dupy. Podobnie jak przepisy porządkowe i wszystkie regulacje i regulaminy dotyczące sportu. Tego się już nie da naprawić! To trzeba rozwalić i ustanowić nowe.

Jest to sprawa bardzo pilna, bo znacząco wpływa na nastroje społeczne. Przynajmniej raz w tygodniu, w Polsce, wśród szumu medialnego odbywa się łamanie zasad zdrowego rozsądku! To jest naprawdę zły przykład dla wszystkich.