Ekstraklasa polegnie! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Ekstraklasa polegnie!

Ekstraklasa S. A. polegnie, odejdą kolejni prezesi, będzie kompromitacja. Nie będzie to jednak wina samej spółki, ani osób które w niej zasiadają i pracują. Po prostu – Ekstraklasa jest tworem, przed którym postawiono zbyt trudne zadania!

Jest to praktycznie jedyna firma, która zachowując ciągłość działań, musi borykać się z konsekwencjami przemian ustrojowych pomiędzy PRL a Rzeczpospolitą Polską.

Trochę historii

Od lutego do grudnia 1989 roku Polska przeobraziła się z państwa opiekuńczego, w którym każdy miał pracę, dostęp do nauki, leczenia i rozrywki, praktycznie za darmo – w kraj kolorowej nędzy, narkotyków, bezrobocia i braku perspektyw.

Młodzi Polacy nie mają po co się starać, nie mają wzorców, ambicji i żadnych nadziei. To, plus powszechny dostęp do narkotyków i jarmarcznej kultury – rodzi frustrację i destrukcyjną agresję.

Podkreślam – to nie piłka nożna rodzi agresję! Agresja, która przejawia się bijatykami wynika tylko i wyłącznie z kolorowej nędzy, w jakiej żyje polska młodzież!

Struktura czysto sportowa, jak Ekstraklasa S. A. utworzona z przedstawicieli klubów, zobowiązana do prowadzenia rozgrywek sportowych – nie jest absolutnie gotowa do walki ze zjawiskami społecznymi w kraju!

Nie ma sił i środków nawet do tego, żeby postawić diagnozę zjawiska!

Bo przecież to, co objawia się „agresją” na trybunach i wokół meczów piłki nożnej – to nie jest sprawa kilkuset „chuliganów”, kiboli, czy też szalikowców!

To zjawisko jest wyrazem ogólnospołecznego sprzeciwu ludzi wobec kolorowej nędzy, na którą skazują Polaków kolejne rządy!

Manifestacje polityczne (głównie sprzeciwu) i patriotyczne Kibiców – są też przecież anty rządowe i anty systemowe! Kibice pojmują patriotyzm zupełnie inaczej, niż rząd, media głównego nurtu i tak zwane „autorytety moralne”.

Stadionowe oprawy i zadymy są wyrazem sprzeciwu! Podkreślam! I oprawy i zadymy, po równo! Dlatego, że każda grupa wyraża swój sprzeciw na inny sposób. Wszelkie dobroczynne działania kibiców też podejmowane są dlatego, że nasze państwo i rząd nie wywiązują się ze swoich zadań, że nie pomaga kombatantom, ludziom starym, niepełnosprawnym – tak, jak pomagać powinno. Kibice robią to więc po swojemu!

Podobnie jest też z manifestacjami wiary przez kibiców. Jest to oczywista reakcja młodych ludzi na próby atakowania kościoła i ateizacji życia publicznego.

Grupy kibiców, którzy chcą tylko oglądać mecze i „bawić się” w kibicowanie z całymi rodzinami – to mniejszość „zadowolonych”, którym wystarcza na kolejne raty kredytów. Siedzą i śmieją ale w spodniach już mają kupę ze strachu przed utratą pracy.

Oni – też – nie mają perspektyw, ale jeszcze o tym nie wiedzą!

Odwrócenie sytuacji społecznej w Polsce na taką, która przywróci Polakom wiarę w przyszłość – to nie jest zadanie dla kilkunastu delegatów ligowych klubów piłki nożnej! Zamykanie trybun, zakazy stadionowe, ostre sankcje i interwencje – też niczego nie zmienią!

Pan Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy Maciej Wandzel – ma swoje marzenia i czarne myśli. W wywiadzie dla Przeglądu Sportowego powiedział:

„Miałem różne czarne myśli, przypomniałem sobie jak dwa lata temu z grupą kolegów zaczęliśmy się zajmować reformą Ekstraklasy i mieliśmy takie marzenie, żeby za dekadę była ona Bundesligą.”

Szanowny Panie Macieju! Żeby Ekstraklasa była Bundesligą to nasze wojsko musi być bundeswerą, polonez – mercedesem, Pan Tusk – Panią Merkel… wiele się musi jeszcze zmienić w naszym pięknym kraju.

Ale to na pewno nie jest w gestii Ekstraklasy!

Gdy ludzie z głodu zaczną zajadać zwierzęta w ZOO – nikt chyba nie obciąży dyrektorów ogrodów zoologicznych odpowiedzialnością za to i nie nakaże im wydawania wejściówek do ZOO?

7 replies to this post
 1. Pierdolenie trzy po trzy. Czyli jestem niezadowolony z rządu, z kraju, to daję tym samym przyzwolenie kibolom na wszczynanie awantur? Jesteście śmieszni i żałośni. Próbujecie usprawiedliwowiać coś, czego nie można usprawiedliwić. Chuligaństwo to chuligaństwo i to, co się dzieje w kraju, nie usprawiedliwia tego. A wszystkich takich kiboli-chuliganów powinno się rozstrzelać albo na pokaz spałować. Tyle powiem.

 2. Cześć! Posługujesz się groźbą
  karalną, pisząc że trzeba rozstrzelać, ale wybaczamy:-) Nikt nie
  daje przyzwolenia na chuligaństwo. Nikt go nie usprawiedliwia.
  Pokazujemy tylko przyczyny takich sytuacji i bezradność firmy
  ekstraklasa, PZPN, klubów i wszystkich struktur sportowych wobec
  takiego zjawiska.

  To jest poważne zjawisko społeczne!
  Rząd powinien je rozwiązać, albo w…ć z kraju!

  • Nie posługuję się groźbą karalną, ponieważ groźba karalna musi być skierowana do konkretnej osoby oraz wzbudzać w niej uzasadnione poczucie niebezpieczeństwa, a tutaj żadne z tych dwóch znamion nie występuje 🙂

   Mamy w Polsce prawo krytykować coś, wyrażać swój sprzeciw, tu sięzgadzam. Tylko chodzi mi o to, że napisaliście o zadymach jako sprzeciwie, co by znaczyło, że mamy prawo do wszczynania zadym. Przytoczę nawet zdanie: „Stadionowe oprawy i zadymy są wyrazem sprzeciwu! Podkreślam! I oprawy i zadymy, po równo! „. Wygląda na to, że możemy wszczynać awantury i zadymy, kiedy się czemuś sprzeciwiamy. Sprzeciwiać się można inaczej niż przez zadymy 🙂

   I nadal jestem zdania, że te przyczyny, które wymieniacie, nie są przyczynami zadym. Są nimi po prostu zwykle chuligaństwo i chęć napierdalania się, i tyle 🙂 Co do bezradności PZPN, klubów itd się zgadzam, choć np. podoba mi się ostatnie, twarde stanowisko Wisły Kraków 🙂
   Rząd powinien rozwiązać te problemy, o których mówicie, zarówno chuligaństwo, jak i brak pracy, nędzę itd. Ale nie można, tak jak Wy, pisać, że zadymy na stadionach są przejaw sprzeciwu wobec rządu, braku pracy itd. 🙂
   Pozdrawiam!

   • Są przejawem sprzeciwu! Gdybyśmy w Polsce żyli szczęśliwie, godnie, bogato – nikomu nie przyszłoby do głowy bić się na trybunach! Gdyby młody facet wiedział, że w poniedziałek idzie do dobrej, ciekawej pracy i musi być trzeźwy i ogarnięty – nie narażałby się na kłopoty z prawem i podbite oczy. Gdybyśmy żyli godnie – traktowalibyśmy policjantów jak kolegów, a nie wrogów. Ale – nie ma szansy tego sprawdzić. Będzie coraz gorzej i wszystko się w końcu roz…e. Niestety! A tak fajnie było:-)

Zostaw odpowiedź

GRZYBOBRANIA

Starcie Kibiców przed meczem!

Starcie Kibiców przed meczem! Kibice Dynamo vs Kibice Besiktas! Dynamo wygrał 6 do zera. Kibice z Ukrainy spalili flagę Turcji. Przed meczem była lekka bijatyka, podczas meczu...

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij