Przekaz kibiców!

Zawsze podkreślamy, że Kibice to Elita! To na nas powinni się wzorować inni, wszyscy! Ludzie, którzy interesują się polityką (wszyscy powinni) oraz odbiorcy „dóbr kultury”!

Laboratoryjny przykład dali Kibice Sląska Wrocław, po meczu wyjazdowym z Cracovia Kraków (2.03.14), zakończonym wynikiem jeden – zero dla gości.

Kiedy zawodnicy podbiegli do trybun usłyszeli:

„Koniec z 6kg nadwagi, chlaniem wódy na statkach pływających po Odrze czy na melinie w Oleśnicy. Jeździmy za drużyną setki kilometrów czy jest zimno czy gorąco, na każdym meczu zdzieramy gardła, płacimy za bilety, płacimy za mandaty i szykany władzy nie zawsze zgodnie z prawem i wymagamy od nich szacunku i zaangażowania na 100% bo pieniądze jakie zarabiają we Wrocławiu ich do tego zobowiązują. Piłkarze dostali jasny i czytelny przekaz, że koniec grupy Mili i balangowania, koniec z terrorem na młodych, że mają kupować starym alkohol, wszyscy mają tworzyć jedną drużynę i walczyć do upadłego, bo to jest Śląsk!”

Identyczny przekaz powinien od nas dostać rząd, prezydent, sejm i senat. Żyjecie z naszych podatków – więc nie chlejcie, nie gejcie, nie wciągajcie – tylko godnie reprezentujcie Polskę i pracujcie dla jej bogactwa! To, oczywiście będzie trud daremny, ale trzeba spróbować!

Podobnie powinniśmy się wszyscy zachowywać, gdy „kupujemy” dobra kultury. Nie płaćmy zatem za abonament radiowo-telewizyjny tym komuchom z Woronicza, nie wahajmy się gwizdać w kinie, na koncercie, czy teatrze! Przekazujmy jasno swoje odczucia wobec polityków i artystów!

Między innymi – pilnujmy momentu, gdy – za nasze pieniądze – będą odbudowywać tęczę na Placu Zbawiciela w Warszawie!

Udostępnij!

Dodaj komentarz