Biernat się zesrał!

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat nie pojedzie na czele Polskiej reprezentacji na XI Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie! Oświadczył, że czyni tak dlatego, aby zademonstrować przeciwko… UWAGA! polityce Rosji!

Można się jednak obawiać, że „mocarstwowa” decyzja polskiego polityka wynika ze zwykłego strachu. Mogło być tak, że dowiedział się czegoś prywatnie od naszego wywiadu…. Po prostu się boi, że nie wróci…

Do grona „strategów” dołączył Bartosz Węglarczyk zastępca redaktora naczelnego Rzeczypospolitej i powiedział, że:

„Polscy paraolimpijczycy powinni zbojkotować igrzyska, bo Rosja jest dziś niegodna goszczenia sportowców. Pamiętajmy, że każdą wielką imprezę sportową Kreml wykorzysta do pokazania światu, że nie spotkała go żadna, choćby symboliczna kara za agresję przeciwko Ukrainie. Tak, dla sportowców bojkot to tragedia, ale Ukrainę spotyka dziś tragedia o wiele większa. Nie możemy z orzełkiem na koszulce nagradzać gwałciciela i udawać, że nic się nie stało.”

Kibole.pl – Jakie ty masz cieciu prawo udzielać porad sportowcom?

Sportowcy niepełnosprawni jednak pojadą! Nie można przecież zmarnować wieloletnich przygotowań. Żadna z 44 reprezentacji (w sumie 1600 osób), które planowały start, nie odwołała udziału w zawodach.

XI Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w dniach 07-14 marca 2014 w Soczi. Dokładnie tam, gdzie wcześniej trwały te „zwyczajne” igrzyska. Wystartuje w nich 9. osobowa reprezentacja Polski.

Narciarstwo zjazdowe: Michał Kłos, Maciej Krężel, Igor Sikorski, Andrzej Szczęsny, Rafał Szumiec, Anna Ogarzyńska (przewodnik).

Snowboard Cross: Wojciech Taraba.

Narciarstwo biegowe i biathlon: Kamil Rosiek, Witold Skupień.

 

Udostępnij!

2 comments

  1. co do jednego się zgadzam: paranoja. Albo uznajemy, że w Rosji jest wojna i tam nie jedziemy. WSZYSCY zostają w Polsce. Albo wojny nie ma i jedziemy. WSZYSCY jadą. Jak panienka – chciałaby i boję się.

Dodaj komentarz