Boniek musi odejść! - Kibole.pl - portal dla fanatyków i patriotów
KibolePLlogo
Home Nagłówek Boniek musi odejść!

Prezes PZPN traci kontakt z rzeczywistością!

Nie potrafi już ocenić faktów, a co gorsza nie kontroluje swoich wypowiedzi. Zachorował na typową dla ludzi władzy przypadłość „odklejenia się”. Po wydarzeniach na Łazienkowskiej w czasie meczu Ekstraklasy, Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok, Zbigniew Boniek jest wszędzie, a jego wypowiedzi brzmią coraz groźniej. Dziś, w wywiadzie dla Faktu, dał osobny koncert. Wywiad zatytułowano „Bandyci rządzą w polskich klubach!”

Fakt: Czy ludzi, którzy bili się podczas meczu Legia – Jagiellonia można jeszcze wychować na normalnych kibiców?

Zbigniew Boniek: Nie widzę takiej możliwości. Nazywajmy ich po imieniu: to są bandyci.

Nasz komentarz: Nazywanie „bandytami” ludzi, którzy przebiegli kilkanaście metrów i zadali kilka nieśpiesznych i w większości niecelnych ciosów gołymi rękami – świadczy o tym, że Zbigniew Boniek nie zna znaczenia pojęć. Mówienie tego głośno, w świetle reflektorów – to paranoja!

Fakt: Jak? [usunąć „bandytów”] z trybun?

Zbigniew Boniek: To zadanie dla polskiego rządu, […]

Nasz komentarz: Panie Prezesie, Pan chyba nie czytał konstytucji! Kilkanaście, czy kilkaset nawet osób, które potrząsają płotkami – to naprawdę nie jest zadanie dla rządu! Zadaniem dla rządu natomiast powinna być analiza tego, czego domagają się Kibice, jako elita polskiej młodzieży!

Fakt: [czy] Kibolski bandytyzm dotyczy przede wszystkim Legii?

Zbigniew Boniek: Nie tylko. Grupy bandyckie rządzą w większości polskich klubów. Oczywiście nie dosłownie, ale dlatego jest to jeszcze groźniejsze. […] W piłce prezesi stają się niewolnikami chorych układów. […] Ten sojusz stadionowych bandytów przeciwko policji jest groźny.

Nasz komentarz: Szanowny Panie Prezesie, jeśli jest tak, jak Pan mówi – to jest to Pańska wina. Jeśli nie jest – to Pan rzuca oskarżenia na wiele osób zaangażowanych w polską piłkę nożną.

Po byłym, doskonałym zawodniku, trenerze, przedsiębiorcy, (jeszcze nie starym przecież) – naprawdę można się było spodziewać prawdziwej diagnozy i ciekawszych refleksji! Jest powszechnie przyjęte, że picie wina wzmacnia umysł i ciało starych ludzi. Niestety – w Pańskim przypadku to się nie sprawdza!

Kibice! Kibole! Kibole.pl! Notujcie uważnie wszystkie wypowiedzi, w których nazywają nas „bandytami”. Nadejdzie czas, że za to odpowiedzą!

Całość pieprzenia Bońka tutaj.