Wszyscy Kibice dla hospicjum!

W ramach naszej – Kibole.pl – akcji pod nazwą „Wolne media dla Kibiców!” przedstawialiśmy już profil Fanatyczki. Dziś nieco więcej o wyprawie rowerem przez Polskę. Organizujmy się! Popierajmy się! Informujmy się nawzajem!

Może jeszcze nie znasz tego słowa….

Kiedy jesteś młody i zdrowy – możesz nawet nie wiedzieć, co znaczy to słowo… Można przeżyć wiele lat i nie dowiedzieć się, co to znaczy „hospicjum”. A potem… Nagle! Ktoś bliski tam jest. Dziadek, Babcia, czy rówieśnik, kumpel z którym grałeś w piłkę i jeździłeś na mecze. Nie każdy może dożyć do końca w pełnej sprawności i otoczony opieką bliskich.

Dlatego największą wartością inicjatywy Roberta Ćwiklińskiego jest pokazanie nam wszystkim celu tej wyprawy!

Robert jest studentem. Postanowił zebrać środki na pomoc Hospicjum „Betania” w Opolu.

Drugą stroną, równie ważną, tego przedsięwzięcia jest to, że jego wyprawa integruje środowisko kibiców praktycznie całej Polski.

Samotna wyprawa rowerowa do kilkunastu miast rozpocznie się w sierpniu. Robert odwiedzi kibiców, którzy już szykują dla niego koszulki z autografami piłkarzy (i nie tylko piłkarzy).

Koszuli zostaną następnie licytowane na aukcji, a cały dochód przeznaczony na Hospicjum „Betania” w Opolu.

Na razie inicjator akcji nawiązał kontakt z większością klubów i ma już obiecane, że włączą się do akcji z koszulkami.

Pamiętajcie! Godne warunki w hospicjum to cel honorowy!

Jeszcze dla jasności: Nazywamy wyprawę „Kibicowską” ale Robert jedzie SAM. Samemu – „łączy” nas wszystkich w tym działaniu!

Dziś 23 lutego 2014 Robert referuje Wam stan przygotowań.

„Kibicowska wyprawa rowerem przez Polskę nabiera rozpędu! 41 klubów bierze udział w akcji (na chwilę obecną). 39 jest na trasie, dwa poza. Na pewno spoza trasy odezwą się kolejne kluby i kolejne koszulki pojawią się na profilu akcji, ale…

Jak na razie jestem niesamowicie zaskoczony chęcią udziału aż tylu klubów.

Na trasie mam kluby (wg kolejności, w jakiej przystąpiły do akcji): Odra Opole, GKS Katowice, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Korona Kielce, Radomiak Radom, Polonia Bytom, MKS Kluczbork, Miedź Legnica, Polonia Warszawa, Wisła Płock, Piast Strzelce Opolskie, Stal Brzeg, Widzew Łódź, GKS Tychy, RKS Radomsko, Polonia Tychy, ŁKS Łódź, GKS Bełchatów, Pogoń Siedlce, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław, Zagłębie Sosnowiec, Cracovia Kraków, Broń Radom, Stal Mielec, Unia Tarnów, Siarka Tarnobrzeg, Stal Stalowa Wola, Wisła Sandomierz, Wisłoka Dębica, Unia Oświęcim, Legia Warszawa, Igloopol Dębica, Hutnik Kraków, Płomień Sosnowiec, Okocimski Brzesko, Wisła Kraków!

Na dzień dzisiejszy patronami są; Stadionowi Oprawcy, Kibole.pl, Polscy Kibice, To My Kibice, Radio Opole, portal mamcel.pl, Ultras Polska, wlepki.com, kolorujeMY, radio Plus.

Do tej pory: Kibice Korony Kielce załatwiają mi koszulkę na własną rękę, ponieważ klub się nie zgodził na jej podarowanie. Brak kontaktu z klubem Okocimski Brzesko ominąłem dzięki kibicom. I tu miała miejsce śmieszna sytuacja. Na swojej stronie fani Okocimskiego napisali: „Robert – pomysłodawca przedsięwzięcia bardzo długo nie mógł dojść do porozumienia z WŁADZAMI KLUBU, więc sprawy wzięliśmy w swoje ręce. Kibole.”. Godzinkę później dzwonił do mnie ktoś z klubu, przepraszał że dzwoni tak późno ale oczywiście zapewnił mnie, że w akcji biorą udział. Widać, co znaczą kibice. Odezwał się też kibic Iłżanki Kazanów (k. Radomia) zapewnił, że choć mają mały młynek, na pewno pomogą – zrzucą się na tą koszulkę w swoim gronie i wesprą hospicjum. To takie weselsze chwile.

Ale jest i smutna – brak sponsora. Wiadomo, pracuję, by kupić sobie część rzeczy potrzebnych do akcji, jednakże nie na wszystko mnie stać. Sponsor jest ogromnie potrzebny, a jego na horyzoncie nie widać. Ale i z tym sobie poradzę, ponieważ mam w planie wydać mały gadżet, który pomoże mi uzbierać pieniądze na najpotrzebniejszy sprzęt. Mam nadzieję, że ktoś to kupi, ale co to będzie, to już niedługo. Najbliższe plany, to powrót na uczelnie i łącznie jej z pracą. A w przerwach między tymi dwoma trenowanie. To są moje plany. Zamierzam też pojechać w góry i solidnie potrenować.

Jestem też w kontakcie z firmą, która pomoże mi nagrać profesjonalny film o akcji, mam nadzieję, że dzięki niemu zrobi się głośno o całej wyprawie. Ale o wszystkim na bieżąco piszę na fan page’u.

Jeżeli chodzi o spotkania, to czekam na spotkanie ze zgodami – Zagłębiem Lubin i Polonią Bytom. To będą inne odwiedziny, niż wspieranie się na meczach i jestem ciekaw, jaki to będzie miało charakter. Korona Kielce, to też klub, który chcę odwiedzić, ponieważ jako fan piłki (już nie jako kibic) lubię oglądać jak Koroniarze grają w piłkę. Dlatego cieszę się na możliwość spotkania się z tymi pro kibicowskimi piłkarzami! Ale najbardziej czekam, na przyszły rok. Przejadę zachód i Pomorze. To będzie wyprawa!

Grafika i zdjęcia. To na hali jest ze szczypiornistami Gwardii Opole (przekazali piłkę z autografami) i tam też zebrałem koszulkę z podpisami WZL”

Informacje o akcji na bieżąco znajdziecie na profilu.

Herby Mapa P1220495 s 11 11sggib

 

 

Udostępnij!

Dodaj komentarz